banner1013
x

TÜRKİYE’NİN PETROL VE DOĞAL GAZ ÜRETİMİ 300 BİN VARİL ARTTI

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin yurt içindeki petrol ve doğal gaz üretiminin bu yılın ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre 300 bin varil arttığını açıkladı. 

TÜRKİYE’NİN PETROL VE DOĞAL GAZ ÜRETİMİ 300 BİN VARİL ARTTI
EndüstrideAra - Haber Detay

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, yurt içi petrol ve doğal gaz üretiminin geçen yılın aynı dönemine göre 300 bin varil arttığını belirtti. 2021'in ilk çeyreğinde üretimin 6 milyon 325 bin varil olduğunu ifade eden Dönmez, 2020’nin ilk çeyreğe göre 300 bin varil daha fazla petrol ve doğal gaz üretildiğini bildirdi. 

SEKTÖRDE 10 BİN KİŞİ İSTİHDAM EDİLİYOR

Dönmez'in paylaştığı infografiğe göre, geçen yılın ilk çeyreğinde toplam petrol ve doğal gaz üretimi 6 milyon 19 bin varile ulaştı ve İnfografikte, petrol ve doğal gaz sektöründe 10 bin kişinin istihdam edildiği bilgisi de paylaşıldı.
Yurt içinde doğal gaz üretimi gerçekleştirilen iller İstanbul, Kırklareli, Edirne, Tekirdağ, Çanakkale, Düzce, Konya, Hatay, Mardin, Diyarbakır, Adıyaman olarak sıralandı. Bu dönemde petrol üretimi gerçekleştirilen iller ise Kırklareli, Adana, Kilis, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Şırnak, Diyarbakır, Batman ve Siirt olarak kayıtlara geçti. (AA)

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler