TÜRKİYE’NİN DENİZ ÜZERİNDEKİ EN BÜYÜK FUARI BAŞLIYOR

Uluslararası Boat Show Tuzla Deniz Fuarı, 2 Ekim’de ziyaretçilerine kapılarını açıyor.

TÜRKİYE’NİN DENİZ ÜZERİNDEKİ EN BÜYÜK FUARI BAŞLIYOR
Endüstrideara

2021 senesinin ilk 6 ayında Denizcilik, Türkiye’de ihracatını en fazla artırma başarısını gösteren sektör oldu. Sektörün önemli aktörlerinden; yat üreticileri, pandemi döneminde sipariş rekorları kırarken, ülkemizin deniz üzerinde düzenlenen en büyük fuarı Uluslararası Boat Show Tuzla, 2-10 Ekim 2021 tarihleri arasında sektörün deniz üzerinde en büyük buluşması olarak deniz tutkunlarını bir araya getirecek. Avrupalıların yanı sıra özellikle Orta Doğu, Türki Cumhuriyetler, Ukrayna ve Rusya‘nın da büyük ilgisi olan Uluslararası Boat Show Tuzla Deniz Fuarı’nda yat firmaları, geçen seneye kıyasla %30 civarında satış artışı bekliyor. 2022’in en özel tekne tasarımları, 2021’nin son avantajları ve ödüllü tasarımların yanı sıra sektörün en önemli markalarının Dünyada ve Türkiye’de ilk kez sergilenecek lansman tekneleri Uluslararası Boat Show Tuzla Deniz Fuarı’nda meraklıları ile bir araya gelecek

Uluslararası Boat Show Tuzla Deniz Fuarı, 2-10 Ekim 2021 tarihleri arasında, 200’ün üzerinde yerli üretim ve ithal teknenin sergileneceği, Viaport Marina’nın lüks ve konforlu ortamında, Alışveriş Merkezi, Tema Park, Aslan Park gibi Güvenli Turizm Sertifikasına sahip eğlence merkezlerinin sunduğu çeşitlilik ve etkinliklerle, en üst düzeyde hijyen ve güven ortamında gerçekleşecektir. Açık havada olmanın avantajının yanı sıra Uluslararası Boat Show Tuzla Deniz Fuarı için hijyen ve güvenlik önlemleri, uluslararası kuruluşların denetiminde üst düzeyde alınacaktır. 

200’DEN FAZLA TEKNE SERGİLENECEK

Fuar, her bütçeye uygun fiyatlarda ve boyları 5 metre ile 40 metre arasında değişen 200’den fazla tekneyi yeni sahipleri buluşturmak için kapılarını açacak. Toplam değeri 1 Milyar TL’yi aşan ultra lüks mega yatlar, motor yatlar, katamaranlar, yelkenliler ve guletlerin, denize tutkun olanlar ve pandemi ile birlikte hayatımıza giren sosyal mesafe – izolasyon gerektiren yeni yaşam tarzını sürdürmek isteyenler ile teknede sağlıklı yaşam düsturundan vazgeçemeyenlerin buluşacağı Boat Show Tuzla Deniz Fuarı’nda, düşük bütçeyle deniz keyfini yaşamak isteyenler için fiyatı 90 bin TL’den başlayan ekonomik tekneler de yer alacak.

Pandemi sonrası tüm dünyada ekonomi daralma yaşarken, güvenle tatil yapmanın alternatiflerini arayanlar, bu sene de yat sektörünün yüzünü güldürdü. Gerek yat üreticileri, gerekse izole yeni yaşam standartlarına uygun tatil için tekne sahibi olmayı düşünenleri deniz üzerinde, Viaport Marina’nın lüks ve konforlu ortamında buluşturacak olan Uluslararası Boat Show Tuzla Deniz Fuarı’na şimdiden yoğun ilgi kendini hissettiriyor.

HER KESİME UYGUN TEKNELER

Dünyanın en önemli yat üretim merkezlerinden biri olan Türkiye tersaneleri, pandemi sürecinde sosyal mesafe ve izole hayat tarzı gerekliliği nedeniyle aile tipi 16-25 metre arası teknelerin üretimine yöneldi. Denizlerde güvenle tatil yapmanın yanı sıra, doğayla iç içe olmak ve izole tatil olanağı sağlayan teknelere yönelik ilgi sadece Türkiye içinden değil, yurt dışından da geldi. Türk yat üreticileri, yurt dışından da birçok sipariş için ön anlaşma yapmaya başladılar. 
 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını