TÜRKİYE’NİN BÜYÜME POTANSİYELİNE GÜVENİYORLAR

Rüzgar enerjisi sektöründe Türkiye’ye yerli ve yabancı yatırımcıların ilgisi olduğunu söyleyen Siemens Gamesa Onshore Global CEO'su Lars Bondo Krogsgaard, Türkiye’nin büyüme potansiyeline güvendiklerini belirtti.

TÜRKİYE’NİN BÜYÜME POTANSİYELİNE GÜVENİYORLAR
Endüstrideara

Siemens Gamesa Onshore Global CEO'su Lars Bondo Krogsgaard, koronavirüs salgınının tüm dünyanın iklim değişikliğine dikkatini çekmesini sağladığını söyledi.

Rüzgar enerjisi sektörünün Türkiye’de de yerli ve yabancı yatırımcıların ilgi odağı olmaya devam ettiğini belirten Krogsgaard, SGRE’nin (Siemens Gamesa Renewable Energy), Türkiye’nin büyüme potansiyeline güvendiğini vurguladı.

ENERJİ GEÇİŞİ HIZLANABİLİR

SGRE’nin deneyimini, bilgi birikimini, en son teknolojilerini ve elbette yatırımlarını ülkeye taşıyarak pazarın büyük potansiyeline ulaşmasını sağlayabileceğini ifade eden Krogsgaard, enerji geçişinin COVID-19 salgınından sonra hızlanabileceğini belirtti. Bu krizin hükümetlerin iklim değişikliğini azaltma taahhütlerini yerine getirmeleri için bir fırsat oluşturabileceğini aktaran Krogsgaard, Türkiye’nin büyüyen ekonomisi, artan nüfusu, enerji ihtiyacı, mükemmel rüzgar enerjisi kaynakları, güçlü tedarik zinciri ve destekleyici hükümeti ile büyümeye devam etmekte olduğunu söyledi.

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını