Türkiye Ve Dünyada İşbirlikçi/Kollobratif Robot Kullanımı

ST Endüstri Radyo olarak WOW Kongre Merkezi’nde düzenlenen Endüstri 4. ve Robot Yatırımları Zirvelerinde gerçekleştirdiğimiz canlı yayınımızda Sektör Analiz program kuşağı konuğumuz Universal Robots Türkiye&Yunanistan ve Ortadoğu Genel Müdürü Kandan Özgür Gök.

Türkiye Ve Dünyada İşbirlikçi/Kollobratif Robot Kullanımı
Robot Zirvesi

Kollobratif/işbirlikçi Robot nedir ve kullanım alanları nelerdir? Türkiye ve dünyada kollobratif robotların kullanım alanları nerelerdir? Gelecekte robot kullanımı ne düzeyde olacak? Peki gelişen teknolojiyle birlikte değişen ihtiyaçlar insanların gereksinimlerini nasıl yönlendirecek? Tüm bu soruların cevaplarını vermeyi hedeflediğini dile getiren Universal Robots Türkiye&Yunanistan ve Ortadoğu Genel Müdürü Kandan Özgür Gök,  akademisyenimiz Turan Şişman’ın sorularını yanıtlıyor.

Robot Yatırımları Zirvesi ve Sergisi'nde  yeni geliştirilen E-Series adlı kolaboratif robotunu tanıtan Universal Robots'un dünyada kolaboratif robotun öncüsü kabul edildiğini dile getiren Kandan Özgür Gök,
“Robot ile insan ortak çalışması, insanla insan ya da robotla robot çalıştırılma durumlarının tümünden yüzde 85 daha verimli.” dedi.

Kandan Özgür Gök’ün konuk olduğu programı yakın zamanda http://radyo.stendustri.com.tr/podcast/ adresinden dinleyebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2018, 16:50
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını