banner1322
x

TÜRKİYE PETROLLERİ’NDEN YERLİLİK İÇİN AR-GE PROJESİ ÇAĞRISI

Türkiye Petrolleri Genel Müdürlüğü, petrol ve doğal gaz üretimlerinde kullanılmak üzere 'Drivehead' tasarımı, analizi ve imalatının yerli olarak gerçekleştirilmesi amacıyla Ar-Ge proje çağrısında bulundu.

TÜRKİYE PETROLLERİ’NDEN YERLİLİK İÇİN AR-GE PROJESİ ÇAĞRISI
Endüstri 40 Zirvesi

Türkiye Petrolleri Genel Müdürlüğü'nün söz konusu ilanı, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
Yayımlanan ilana göre, petrol ve doğal gaz üretimlerinde kullanılmak üzere uzun ömürlü ilgili standartlara uygun ve emniyetli şekilde çalışacak, mevcut patent haklarını ihlal etmeyecek bir 'Drivehead' tasarımı yapılması planlanıyor.
Uluslararası standartlara uygun teknik gereksinimleri sağlayan ve uluslararası arenada kalite, işlevsellik, fiyat gibi açılardan rekabet edebilir yerli tasarımın, analizi ve imalatının yerli olarak gerçekleştirilmesi amaçlanıyor.

BATMAN VE ADIYAMAN SAHALARI İÇİN KULLANILACAK

İmal edilecek prototip cihazlar, Batman ve Adıyaman sahaları için kullanılacak. Tasarım, prototip imalatı, fabrika testi için 8 ay olarak belirlendi. Saha testi için ise 6 ay süre tanınacak. Proje için son başvuru süresi 10 Mayıs 2021 saat 17.30 olarak belirlenirken, projeye talip olan firmaların son başvuru tarih ve saatinden önce Genel Müdürlüğe müracaat etmeleri gerekiyor. (AA)

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2021, 20:43
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını