Türkiye'nin motivasyonunu artıracak kısa çalışma ödeneği

OSBÜK Başkanı Kütükcü, kısa çalışma ödeneğiyle ilgili yönetmeliğin değişmesinin, iş dünyasını ve istihdam piyasasını rahatlatacak kritik bir adım olduğunu, Türkiye'nin motivasyonunu artıracağını açıkladı.

Türkiye'nin motivasyonunu artıracak kısa çalışma ödeneği
Endüstrideara

Kısa çalışma ödeneğiyle ilgili yönetmelik değişikliğinin iş dünyasını ve istihdam piyasasını rahatlatacak önemli bir adım olduğunu belirten Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükcü,Bu tür pozitif düzenlemeleler iş dünyasının, iş gücü piyasasının, dolayısıyla da Türkiye’nin üretim motivasyonun artacağını vurguluyor.

Aynı zamanda Konya Sanayi Odası (KSO) Başkanı da olan Kütükcü, yaptığı yazılı açıklamada, iş dünyasının istihdam başta olmak üzere birçok farklı alanda daha fazla desteğe ihtiyaç duyduğunun altını çizerek, ülke olarak zor bir ekonomik dönemden geçtiğimizi ve bu dönemi milletçe göğüsleyerek, daha güçlü yarınlara ulaşabileceğimizi belirtti.

Kısa çalışma ödeneğiyle ilgili düzenlemenin de hayata geçirilmesi gereken talepleri arasında bulunduğunu vurgulayan Kütükcü, bunun istihdamın sürekliliğini sağlamak ve işletmelerin istihdam yükünü hafifletmek için son derece önemli olduğunun altını çizdi. Bu tür pozitif düzenlemelerin iş dünyasının, iş gücü piyasasının, dolayısıyla da Türkiye'nin üretim motivasyonunu yükselteceğini vurgulayan Kütükcü, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk başta olmak üzere düzenlemede emeği geçen herkese iş dünyası adına teşekkürlerini sundu.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2018, 16:17
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını