Türkiye Finans, ekonomiye destek paketini açıkladı

Türkiye Finans, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının Türkiye ekonomisine olan etkilerini azaltmak maksadıyla  bireysel ve ticari müşterilerine özel 6 maddeden meydana gelen kapsamlı destek paketini duyurdu

Türkiye Finans,  ekonomiye destek paketini açıkladı
Enerji Zirvesi

İSTANBUL (AA) - Türkiye Finans, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının Türkiye ekonomisine olan etkilerini azaltmak maksadıyla  bireysel ve ticari müşterilerine özel 6 maddeden meydana gelen kapsamlı destek paketini duyurdu

Konuyla ilgili olarak banka tarafından yapılan açıklamaya göre, Türkiye Finans nakit akışı bozulan veya bozulacağını öngören tüm bireysel ve ticari müşterilerinin talep etmeleri durumunda kullanmış oldukları fonlara ilişkin taksit ödemelerini 30 Haziran 2020 tarihine kadar erteleyecek.

Açıklamada görüşlerine başvurulan Türkiye Finans Katılım Bankası Genel Müdür Vekili Murat Akşam, Kovid-19 salgını sebebiyle Türkiye ekonomisinde oluşabilecek hasarı hafifletmek amacıyla kendilerine düşen görevleri yapmaya hazır olduklarını söyleyerek, ilk günden beri tüm önlemleri almak için aralıksız çalıştıklarını belirtti.

Akşam, gelinen noktada salgının ekonomiye olan etkilerini azaltmak maksadıyla bireysel ve ticari müşterileri için bir dizi uygulamayı faliyete geçirdiklerini vurgulayarak, salgın sebebiyle hayatını kaybedenlere başsağlığı, tedavi görenlere acil şifalar dileyerek başta sağlık görevlileri olmak üzere salgınla mücadele konusunda çalışan herkese teşekkürlerini sundu.

6 maddeden meydana gelen ekonomiye destek paketi

Akşam, Türkiye Finans Katılım Bankası olarak 30 Nisan 2020 tarihine kadar yapılacak başvurular çerçevesinde aldıklar önlemleri şu şekilde açıkladı:

"Türkiye Finans'ın bireysel ve ticari tüm finansman müşterilerinin talep etmeleri halinde, kullanmış oldukları fonlara ilişkin taksit ödemeleri, nakit akışlarına uygun şekilde, 30 Haziran 2020 tarihine kadar ertelenebiliyor. Bireysel müşterilere, talep etmeleri halinde kredi kartı ödemelerinde ilave finansman desteği sağlanıyor. Ticari, KOBİ ve mikro ölçekteki müşterilerin mevcut finansmanları ihtiyaç halinde nakit akışlarına uygun olarak yeniden yapılandırılıyor.

Esnaf ve KOBİ müşteriler öncelikli olmak üzere, tüm ticari nitelikteki müşterilere faaliyetlerini sürdürebilmeleri için yeni finansman imkanları sağlanıyor. Personel maaş ödemesi hizmeti alan işletmelere, limitleri dahilinde 3 aylık maaş giderleri kadar, 3 ay ödemesiz 24 aya kadar vadelerde fon imkanı sunuluyor. Halihazırda bireysel müşterilerine uygulanan dijital kanallar üzerinden ücretsiz EFT ve Havale işlemi uygulamasını, 30 Haziran 2020 tarihine kadar tüm müşterilerine sunuyor.

Bankanın salgın nedeniyle  nakit akışı olumsuz etkilenen işletmelere, bu uygulamalar dışında da sektör ayrımı olmaksızın gerekli desteği vereceğinin altını çizen Akşam, müşterilerinin mobil şube, internet şube, iletişim merkezi ve ATM'lerden şubelerine uğramadan finansal işlemlerini gerçekleştirebileceklerini de anımsattı.

Murat Akşam, şubelere gelmek zorunda olan müşteriler için de 08.30-17.00 saatleri arasında kesintisiz hizmet sunmayı sürdüreceklerini dile getirdi.

Kovid-19 salgının önlemek için ilk andan beri önlemler alan ve şubelerinde yüzde 50 daha az personelle dönüşümlü çalışma modeline geçiren Türkiye Finans, müşterilerinin nakit ihtiyaçları için de pçok sayıda önlem aldı..

Türkiye Finans ATM'lerinden 24 saat süresince ücretsiz para çekme limitini günlük 5 bin TL'ye çıkaran banka, müşterilerine 8 bin 700'ü aşkın ATM noktasından hizmet sunmayı sürdürüyor. Ayrıca banka, kredi kartıyla tek seferde yapılabilen temassız işlem üst sınırını da 120 TL'den 250 TL'ye çıkartıldı.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2021, 09:41
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını