Türkiye ekonomisi pozitif büyümeye doğru gidiyor

- MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan: - "Türkiye ekonomisi, yılın başındaki negatif büyüme beklentilerine rağmen pozitif büyümeye doğru ilerliyor"

Türkiye ekonomisi pozitif büyümeye doğru gidiyor
EndüstrideAra - Haber Detay

BALIKESİR (AA) - Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı olan Abdurrahman Kaan, "Türkiye ekonomisi, yılın başındaki negatif büyüme beklentilerine rağmen pozitif büyümeye doğru ilerliyor." şeklinde konuştu.

MÜSİAD Balıkesir Şubesince gerçekleştirilen Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı'nda konuşan Kaan, Türkiye'nin maruz kaldığı kur ataklarını hızlı bir şekilde aştığını belirtti.

Kaan, cari açığın bu senenin ocak-temmuz döneminde 1,7 milyar dolara gerilediğini belirterek, "İhracatın ilk 9 ayda 111,4 milyar dolar olmasıyla ihracatın ithalatı karşılama oranı yüzde 84,4'e ulaşmıştır. Yılın ikinci çeyreğinde yatırımların yıllık bazda yüzde 22,8 oranında daralmasıyla ekonomimiz ivme kaybetti. Önümüzdeki süreçte faiz oranlarının daha alt seviyelere inmesini bekliyoruz." şeklinde konuştu.

MÜSİAD olarak yoğun şekilde çalışmalarına devam edeceklerini belirten Kaan, "Kur saldırıları, ekonomimizin yıllık ortalama yüzde 5,7 oranında büyüdüğü başarılı bir dönemde başladı. Türkiye ekonomisi, yılın başındaki negatif büyüme beklentilerine rağmen pozitif büyümeye doğru ilerliyor. Kıymetli dostlar, bu yoğun tempo artık bizim rutinimiz olacak. Daha çok çalışacağız, gece gündüz demeden hedeflerimize ilerleyeceğiz. Yeni dönemde sahanın nabzını tutarak topladığımız tüm verileri, başta üyelerimiz olmak üzere ülkemizin menfaatleri doğrultusunda işlemeyi ve üretmeyi sürdüreceğiz." şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2019, 14:31
YORUM EKLE

Enerji Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler