Türkiye dijitalleşme devrimini yakaladı

Zingat.com'un Dijitalleşmeden Sorumlu Başkanı (CTO) ve Kurucu Ortağı olan Mehmet Erkek, Türkiye'nin dijitalleşme devrimini yakaladığına dikkat çekerek, "Beyin göçünü tersine çevirmek için devletin desteğini daha çok alabilirsek, ülke olarak dijitalleşme devriminde rekabet gücümüzü artırabilir ve önemli bir değerin parçası olabiliriz." şeklinde konuştu.

Türkiye dijitalleşme devrimini yakaladı
EndüstrideAra - Haber Detay

İSTANBUL (AA) - Zingat.com'un Dijitalleşmeden Sorumlu Başkanı (CTO) ve Kurucu Ortağı olan Mehmet Erkek, Türkiye'nin dijitalleşme devrimini yakaladığına dikkat çekerek, "Beyin göçünü tersine çevirmek için devletin desteğini daha çok alabilirsek, ülke olarak dijitalleşme devriminde rekabet gücümüzü artırabilir ve önemli bir değerin parçası olabiliriz." şeklinde konuştu.

Zingat.com'un açıklamasında Zingat.com Dijitalleşmeden Sorumlu Başkanı olan Erkek'in, "veri" ile dijital dönüşümün etkilerinin konuşulduğu Veri Zirvesi'nde yamış olduğüu açıklamalar yer aldı.

Buna göre, Erkek, zirvede yaptığı konuşmada, gayrimenkul dünyasında verinin sahip olduğu role değinerek, gayrimenkul sektörünün halihazırda dünyanın en büyük nakit akışının döndüğü varlık sınıfını oluşturduğunu söyledi

Gayrimenkul yatırımında, "Ev alsam mı, kiralasam mı?", "Nereden ev almalıyım?" gibi çok sayıda sorunun yanıtının arandığını dile getiren Erkek,  şöyle konuştu:

"Bu sorulara yanıt ararken de verilere dayalı analiz çıkarmak gerekiyor. Burada karşımıza açıklanabilir yapay zeka kavramı çıkıyor. Çünkü veri, diğer sektörlerde olduğu gibi gayrimenkulde de karar verme süreçlerini etkiliyor. Bu nedenle kurulduğumuz günden beri veriye büyük önem verdik. Sektörün, bakanlık onaylı ilk Ar-Ge merkezine sahibiz. TÜBİTAK onaylı projelere imza atıyoruz. Gayrimenkul sektörünün ihtiyaç duyduğu bilgi ve güven unsurlarını veriyi kullanarak, analiz ederek, işleyerek herkes için fayda sağlayacak hale getirme konusundaki kararlılığımız nedeni budur."

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2019, 17:06
YORUM EKLE

Enerji Zirvesi

Proses Zirvesi

Dergiler