TÜRKİYE'DE ÜRETİLMEYE BAŞLAYAN TEXACO'YA İKİ ÖDÜL BİRDEN

Petrol Ofisi Madeni Yağlar’ın Chevron iş birliğiyle üretim ve satışını yaptığı Texaco, Türkiye pazarına yaptığı hızlı ve iddialı girişini ödüllerle taçlandırdı.

TÜRKİYE'DE ÜRETİLMEYE BAŞLAYAN TEXACO'YA İKİ ÖDÜL BİRDEN
Enerji Zirvesi

Petro Ofisi tarafından Türkiye'de üretilmeye başlanan küresel madeni yağ markası Texaco, Türkiye pazarındaki faaliyetleriyle uluslararası alanda ödülleri toplamaya başladı.

Bu çerçevede ustalar için hayata geçirilen "Texaco Türkiye Yollarında" projesi, Awards Associates – IAA tarafından düzenlenen ve yaratıcılığın ödüllendirildiğ, küresel prestije sahip MUSE Creative Awards 2022’de iki ayrı kategoride ödüllerin sahibi oldu.

"TEXACO ÜRÜNLERİNİ 20 BİN USTA İLE BULUŞTURDUK"

Pazarlama ve tanıtım faaliyetleri kapsamında düzenlenen proje, markaların reklam, pazarlama, dijital medya gibi alanlarda gerçekleştirdiği yaratıcı fikirler ve tasarım çalışmalarının ödüllendirildiği MUSE Creative Awards 2022’de, Texaco, Stratejik Program – Etkinlik Kampanyası kategorisinde "Platin" ve Etkinlik – Roadshow kategorisinde ise "Gold" ödüle layık görüldü.

Ödüllere ilişkin değerlendirmelerde bulunan Petrol Ofisi Madeni Yağlar Direktörü Sezgin Gürsu, Türkiye’de üretimine başladıkları markanın pazara etkin bir giriş yaptığının altını çizdi. Kasım 2021'de gerçekleştirdikleri ilk üretim sonrasında Türkiye çapında hızlı bir tanıtım ve pazarlama faaliyetine başladıklarını belirten Gürsu, ilk adımı da işin profesyonellerine yönelik olarak attıklarını söyledi.

Gürsu, bu anlamda hayata geçirdikleri "Texaco Türkiye Yollarında" roadshow çalışmaları ile ilgili , "52 günde, ülkemizin 25 ilindeki, 62 sanayi sitesinde tanıtım etkinlikleri düzenledik. Bu etkinlikler sayesinde Texaco’nun üstün nitelikli ürünlerini yaklaşık 20 bin ustayla buluşturduk." bilgilerini verdi.

"KAZANDIĞI İLK ULUSLARARASI ÖDÜL AMA DEVAMI GELECEK"

Yapılan birebir tanıtım çalışmalarının oldukça renkli geçtiğini ve ses getirdiğini, etkinlikler boyunca Texaco madeni yağlarının ustaların büyük ilgisiyle karşılaştığını ifade eden Gürsu, "Ustalar, deneyim ve tecrübeleri ile yakından inceleme fırsatı buldukları ürünlerimize tam not verdiler. Texaco ürünlerinin sahada kısa sürede bu denli yoğun bir karşılık bulması Petrol Ofisi olarak, bizleri de çok memnun etti. Küresel bir marka ile yaptığımız bu iş birliğinin ne denli doğru bir adım olduğunu sahada bizzat deneyimleme fırsatımız oldu. Olumlu geri dönüşler aldığımız bu çalışmamızın, aynı zamanda markaların pazarlama ve tanıtım faaliyetlerine yönelik yaratıcılığı ödüllendiren MUSE Creative Awards 2022’de iki ayrı kategoride birden ödüle layık görülmesi bizler için ayrı bir sevinç ve motivasyon kaynağı oldu." şeklinde konuştu.

Saha çalışmasını büyük özveri ile yürüten ekip arkadaşlarına teşekkür eden Petrol Ofisi Madeni Yağlar Direktörü Gürsu, sözlerini "Bu, Texaco’nun Türkiye’deki çalışmaları ile kazandığı ilk uluslararası ödül ama devamının da geleceğine inanıyorum." diyerek tamamladı.

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2022, 09:52
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını