banner1322
x

Türkiye dahil dünyadan 292 öğrenciyi Uzay Kampı’na gönderdi

Honeywell Liderlik Akademisi’nin (HLCA) dünyanın dört bir yanından kabul ettiği 292 kişilik öğrenci grubu içinde 2 Türk lise öğrencisi yer alıyor.

Türkiye dahil dünyadan 292 öğrenciyi Uzay Kampı’na gönderdi
Endüstri 40 Zirvesi

Türkiye’den de 2 öğrencinin yer aldığı dünyanın 41 ülkesinden 292 öğrenci Huntsville, Alabama'da bulunan ABD Uzay ve Roket Merkezi’ne Honeywell sponsorluğunda gönderildi. Her sene Honeywell Liderlik Akademisi’ne (HLCA) sponsor olarak destek veren Honeywell, bu yıl iki Türk lise öğrencisini Honeywell Liderlik Akademisi, ABD Uzay ve Roket Merkezi’nde ağırladı. Akademiye katılım gösteren Işık Baran Şandan ve Alp Yurter, okudukları okullardaki STEM projelerine ilgi ve tutkularının artmasını sağlayacak deneyimlerle Türkiye’ye döndüler. İki haftalık programlarda öğrenciler, bilgisayar bilimleri ve kodlama eğitimlerinin yanı sıra astronotlukta karşılaşılan zorluklarla bire bir mücadele ediyor. Program sayesinde öğrenciler teknoloji, matematik ve mühendislik alanlarında kariyer yapmaya teşvik edilmiş oluyor.  

Programa alınan 16-18 yaş grubundaki öğrenciler program kapsamında astronot simüle, mekik görevleri ve ay yürüyüşü eğitimleri alıyor. Bu eğitimler ile roket oluşturma, kodlama ve test gibi çeşitli konularda ekip oluşturma zorluklarını deneyimleme şansı bularak STEM liderlik becerilerini geliştirebiliyorlar ve yine dijital becerilerinin gelişmesi için bilgisayar bilimlerini ve bilgisayarla düşünme yöntemini kullanıyorlar. 
 

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2019, 17:48
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını