banner1322
x

TURKCELL’İN VERİ MERKEZİ YATIRIMLARI 2 MİLYAR TL’Yİ AŞACAK

Turkcell’in Çorlu’da açılacak yeni veri merkeziyle birlikte yeni nesil veri merkezlerine yaptığı yatırımların tutarı 2 milyar TL’yi aşmış olacak. 

TURKCELL’İN VERİ MERKEZİ YATIRIMLARI 2 MİLYAR TL’Yİ AŞACAK
Robot Zirvesi

Turkcell'den yapılan açıklamaya göre, Turkcell’in toplam beyaz alan kapasitesi, yakında açılması planlanan Çorlu Veri Merkezi’yle birlikte 39 bin 500 metrekareye ulaşacak.
Yeni açılacak veri merkezi hakkında açıklamalarda bulunan Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, Türkiye’nin verisini korumak için hız kesmeden çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti. Yıllardır ‘Türkiye’nin verisi Türkiye’de kalsın’ prensibiyle hareket ettiklerini ve yatırımlarını bu yönde geliştirdiklerini ifade eden Erkan, Türkiye’nin verisini yerli ve milli tesislerinde en yüksek güvenlik standartlarını sağlayarak koruduklarını belirtti.

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK VERİ MERKEZİ

Son olarak Ankara’da açtıkları veri merkezinin Türkiye’nin en büyüğü olduğunu vurgulayan Erkan, dünyanın önde gelen patent kurumlarından Türk Patent Kurumu’nun da Ankara Veri Merkezi’ni tercih etmesinin veri merkezlerinin kalitesini tescillediğini belirtti. (AA)


 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını