banner1322
x

TURKCELL 16 MİLYAR TL YATIRIM YAPACAK

Kuruluşundan beri 50 milyar TL yatırım gerçekleştiren Turkcell, şimdi de 3 yıl içerisinde 16 milyar TL yatırım yapmayı planlıyor.

TURKCELL 16 MİLYAR TL YATIRIM YAPACAK
Robot Zirvesi

AA - Pandemi ile birlikte telekomünikasyon sektörünün öneminin bir kez daha ortaya çıktığını belirten Turkcell Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Serkan Öztürk, BİP üzerinden yapılan görüntülü konuşmaların yüzde 90 oranında arttığını ve 29 milyon dakikaya ulaştığını belirtti. Grup görüntülü görüşmelerin ise yüzde 400 oranında arttığını ve 25 milyon dakikaya geldiğini açıkladı. Beklentilerle birlikte altyapı yatırımlarının öne çıktığını söyleyen Öztürk, yatırım planlarını şu sözlerle anlattı: “Turkcell olarak kuruluşumuzdan bu yana 50 milyar TL yatırım gerçekleştirdik. Bu yatırım her geçtiğimiz gün artarak devam ediyor. Önümüzdeki üç yıl içerisinde 16 milyar TL daha yatırım gerçekleştirmeyi planlıyoruz” dedi. 

TELEKOM SEKTÖRÜNDE HATA YAPMA LÜKSÜ YOK 

Telekom sektörünün ne kadar önemli olduğunu pandemi de bir kez daha görüldüğünü dile getiren Öztürk, “Uzun yıllar içerisinde beklediğimiz dijital dönüşüm ihtiyaçtan kaynaklı olarak 6 ay gibi bir sürede oldu. Bu sürecin getirdiği dinamik koşulları yakından takip ettik ve tüketici davranışlarını inceledik” dedi.  Dijital dönüşümün önemine de vurgu yapan Öztürk, bu süreci tamamlayan şirketlerin çok daha etkin bir rol üstleneceğini düşündüğünü belirtti. Öztürk, dijital dönüşüm sürecini şu sözlerle anlattı “Turkcell olarak dijital dönüşüm yolculuğumuzu çoktan tamamladık. Bu sebeple süreç kolay ve verimli ilerliyor. Tüm şirketler bu yolculuğu hızla tamamlamalı ve çalışma modellerini farklılaştırmalı. Zira yeni döneme adapte olmak çok büyük önem taşıyor. Önümüzdeki süreçte bir yandan mobil çalışma yaygınlaşırken diğer yandan da pek çok sektörde yeni teknolojiler kullanılmaya başlayacak. Yatırım yapacağımız konular arasında da 5G, yapay zeka (AI), robotik teknolojiler, Endüstri 4.0, nesnelerin interneti, büyük veri, akıllı teknolojiler, siber güvenlik ve bulut teknolojileri olacak” dedi. 
 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını