banner1322
x

TÜRK ÜRETİCİLERDEN ABD'YE 110 MİLYON DOLARLIK KORUYUCU EKİPMAN

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği, Türk üreticilerin tutarı110 milyon doları aşan kişisel koruyucu ekipman (KKE) sağladığını açıkladı.

TÜRK ÜRETİCİLERDEN ABD'YE 110 MİLYON DOLARLIK KORUYUCU EKİPMAN
Endüstrideara

WASHINGTON (AA) - ABD'nin Ankara Büyükelçiliği, Türk üreticilerin ABD'deki hükümet kurumları ile sağlık sektörü distribütörlerine tutarı110 milyon doları aşan kişisel koruyucu ekipman (KKE) sağladığını açıkladı.

Büyükelçiliğin resmi Twitter hesabı üzerinden konuyla ilgili olarak yapılan paylaşımda, Türkiye'nin ABD'ye kişisel koruyucu ekipman sağladığına vurgu yapıldı.

İlgili paylaşımda, "Türk üreticiler, ABD hükümet kurumlarına ve diğer sağlık sektörü distribütörlerine değeri 110 milyon doları geçen KKE sağlayarak hayat kurtardı, ikili ticareti 100 milyar dolar hedefine yaklaştırdı ve tedarik zincirinde Çin'e alternatif getirdi. Birlikte büyük başarılara imza atabiliriz." ifadeleri yer aldı.

TÜRKİYE, ÇİN'E ALTERNATİF OLDU

Büyükelçiliğin Twitter üzerinden paylaşılan videoda ise şu bilgiler yer aldı.

"Kovid-19 pandemisi, insan hayatında neden olduğu kayıplar ve küresel ekonomiyi aksatmasıyla uzun süre hatırlanacak. Buna karşın, pandemi iyi niyet örneklerine de sahne oldu ve bazı ticari fırsatlar da yarattı. Türk üreticiler, ABD eyalet ve federal kurumlarına ve diğer sağlık sektörü distribütörlerine değeri 110 milyon doları geçen koruyucu önlük sağladı. Bu girişim, hayat kurtarmakla kalmayıp aynı zamanda ABD'nin iki önceliğine doğrudan katkıda da bulundu. ABD ve Türkiye arasında ticareti artırarak, ikili ticaret hacminin 100 milyar dolara çıkarılmasına yönelik ortak hedefimize yaklaştırdı. ABD'nin sağlık sektörü tedarik zincirine çeşitlilik katarak Çin'e bir alternatif getirdi. ABD ve Türkiye arasındaki ticari bağları güçlendirmek, refah ve fırsatların iki ülkede de artmasını sağlar."

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2020, 10:07
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını