Türk Telekom, Türkiye'nin ilk online siber güvenlik kampını faaliyete geçiriyor

Türk Telekom, siber güvenlik alanında kendilerini geliştirmek isteyen gençleri desteklemek maksadıyla Siber Güvenlik Kampı projesini faaliyete geçiriyor.

Türk Telekom, Türkiye'nin ilk online siber güvenlik kampını faaliyete geçiriyor
Endüstri 40 Zirvesi

İSTANBUL (AA) - Türk Telekom, siber güvenlik alanında kendilerini geliştirmek isteyen gençleri desteklemek maksadıyla Siber Güvenlik Kampı projesini faaliyete geçiriyor.

Türk Telekom tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamaya göre, şirket, Ulusal Siber Güvenlik Stratejisi ve siber vatan oluşturma vizyonuna katkı sunmak için, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın toplum genelinde güçlü bir dijital farkındalık oluşturma mesajı çerçevesinde online siber güvenlik eğitimleri verecek.

Üniversite ve yüksek lisans öğrencileri ile üniversiteden en fazla 1 yıl önce mezun olan adaylara açık olan eğitimlere katılmak isteyenler, 22 Haziran-6 Temmuz döneminde "https://siberkamp.turktelekomkariyer.com.tr/" adresinden başvurularını gerçekleştirebilecek.

Açıklamada görüşlerine başvurulanTürk Telekom İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Emre Vural, projeye "Dijital Geleceğin Anahtarı Sende" mottosuyla başlandığını söyledi.

Hem ülkelere hem özel sektöre yönelik siber saldırıların veri güvenliğini ciddi şekilde tehdit ettiğini dile getiren Vural, "Siber saldırıların etkisinin her geçen gün artmasında, bu alanda yetişmiş insan kaynağındaki kısıtlılık da büyük rol oynuyor. Biz de Siber Güvenlik Kampı kapsamında, Türk Telekom'dan ve sektörden uzman isimlerin 10 gün boyunca vereceği toplam 100 saatlik eğitimlerle, siber saldırılarda etkili olan araç ve teknikleri tanıma ve bu saldırıları engelleme becerisi kazandırmayı amaçlıyoruz." şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2020, 17:59
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını