banner1322
x

TÜRK ŞİRKETİNDEN HOLLANDA’DA ÖNEMLİ SATIN ALMA

Endüstriyel yangın ve itfaiye hizmetlerinde faaliyet gösteren Falckon, Hollandalı Safety Coaches firmasının çoğunluk hissesini satın aldı. Falckon, Almanya, Belçika, İngiltere ve Hollanda’da yangın güvenliği konusunda hizmet sağlayacak. 

TÜRK ŞİRKETİNDEN HOLLANDA’DA ÖNEMLİ SATIN ALMA
Endüstri 40 Zirvesi

Endüstriyel yangın ve itfaiye alanlarında faaliyet göstermek amacıyla 2013 yılında kurulan Falckon, Rotterdam’da, Falckon Fire Safety Rotterdam B.V. ismi ile kurulu operasyonlarına başladı. Falckon, Türkiye’nin yangın güvenliği alanında uluslararası arenada bir görünürlüğü olmasını amaçlıyor. Ayrıca profesyonel endüstriyel itfaiyecilik hizmetinde tüm dünyaya örnek olmayı hedefliyor. Falckon bu amaçlarına ulaşabilmek amacıyla önemli bir adım attı ve Hollandalı Safety Coaches firmasının çoğunluk hissesini satın aldı. Falckon bu satın alma ile birlikte endüstriyel yangın güvenliğinin dünyadaki en önemli merkezlerinden birisi olan Rotterdam’da, Falckon Fire Safety Rotterdam B.V. ismi ile kurulu operasyonlarına başladı.

“TÜRKİYE’NİN GLOBALDE ÖNEMLİ BİR OYUNCU OLMASINI HEDEFLİYORUZ”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Falckon Genel Müdürü Anıl Yamaner, “Avrupa’da ve Orta Doğu’da itfaiye personellerini hem eğitiyoruz hem de personellere akreditasyon sağlıyoruz. 2022 yılı itibariyle Türkiye’de geliştirdiğimiz hizmetlerimizi Avrupa ve Orta Doğu’ya açtık. Faaliyet gösterdiğimiz günden beri Türkiye’nin bu sektörde adı olan bir oyuncu olmasını istiyoruz. Hollanda’lı Safety Coaches firmasının çoğunluk hissesini de bu hedeflerimize ulaşmak amacıyla satın aldık. Hollanda merkezli olan bu şirketle ilk başta Hollanda’da hizmet vereceğiz. İngiltere, Almanya ve Belçika’da da faaliyetler sürdüreceğiz. Farklı ülke ve uzmanlıkların da kapsam içerisine alınmasıyla ileride başka satın almalar da gerçekleştireceğiz’’ diye konuştu.

SORUMLULUK VE PROFESYONELLİĞİ TAŞIMAK ÇOK ÖNEMLİ 

Yangın güvenliğinde hizmet verecek bir firmanın, konunun gerektirdiği sorumluluk ve profesyonelliği taşıması gerektiğinin de altını çizen Anıl Yamaner, ‘’Burada söz konusu olan Türk sanayisinin güvencesi ve devamlılığı. Gelişen üretim teknolojileri ve süreklilik için bir itfaiye hizmeti firmasının kendisini sürekli olarak geliştirmesi gerekiyor. Değişime hazır olmak, operasyon mükemmelliğini odakta bulundurmak ve bu konuda gerekli adımları atabilme kararlılığını taşımak, hizmet sektöründe çok önemli yer tutuyor’’ ifadesini kullandı. 
 
 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını