banner1118
x

Türk şirketi Kazakistan'da turistik tesis inşa edecek

Kazakistan'ın Türkistan şehrinde uluslararası turistik tesisin inşası, Türk şirketi Sembol İnşaat tarafından gerçekleştirilecek.

Türk şirketi Kazakistan'da turistik tesis inşa edecek
Enerji Zirvesi

NUR SULTAN (AA) - Kazakistan'ın Türkistan şehrinde uluslararası turistik tesisin inşası, Türk şirketi Sembol İnşaat tarafından gerçekleştirilecek.

Türkistan Valiliği tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, Başbakan Askar Mamin ve Türkistan Valisi Umirzak Şukeyev'in katılımıyla Sembol İnşaat tarafından kamu-özel ortaklığı modeliyle inşa edilecek olan "Kervan Saray" isimli çok fonksiyonlu turistik tesisin temel atma töreninin yapıldığı bildirildi.

Proje değerinin 39 milyar tenge (101 milyon dolar) olduğubelirtilen açıklamada, "Yatırımcılar, bu uluslararası tesisin içinde yanlızca oteller değil, doğu pazarı, restoran ve yapay gölün bulunacağı projede eski şehrin mimarisinin de korunacağını söylüyor." ifadesin yer aldı.

Açıklamada, inşaat çalışmalarının gelecek sene ekim ayında sona ereceği ve söz konusu projenin geçen sene İstanbul'da gerçekleştirilen Kazak-Türk yatırım forumunda varılan anlaşmalar çerçevesinde hayat geçirileceği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2019, 15:41
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler