banner1013
x

TÜRK LİMONUNA BÜYÜK İLGİ

Narenciye üreticisi Hasan Bulduk, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle narenciye ürünlerine olan ilginin her geçen gün arttığını ve Türk limonuna dünyanın birçok yerinden talep geldiğini söyledi.

TÜRK LİMONUNA BÜYÜK İLGİ
EndüstrideAra1

Narenciye üreticisi Hasan Bulduk, salgın nedeniyle narenciye ürünlerine olan ilginin her geçen gün arttığını söyledi. Geçen yıl Türkiye’den ilk defa Uruguay’a, bu yıl da Hong Kong’a limon ihraç ettiklerini ve gelecek hafta da Lamas limonunu Kanada’ya göndereceklerini belirten Budak, Türk limonuna başta Avrupa ülkeleri olmak üzere dünyanın birçok yerinden talep geldiğini ifade etti.

TÜRK ÜRÜNLERİNİN BÜTÜN DÜNYAYA AÇILMASI GEREKİYOR

Hedeflerinde başka bölgeler, başka ülkeler olduğunu belirten Budak, Lamas limonunu çok kaliteli bir şekilde yetiştirmeye çalıştıklarını ifade etti. Firmalarının yeni hedefleri, yeni pazarlar ve yeni arayışları olduğunu söyleyen Budak, gelecek hafta Kanada ile bir anlaşmaları olduğunu ve oraya Lamas limonu göndereceklerini vurgulayan Budak, Türk ürünlerin bütün dünyaya açılması gerektiğini çünkü ürünlerin çok kaliteli, dünya standartlarının üzerinde olduğunu söyledi.

YORUM EKLE

Enerji Zirvesi

Proses Zirvesi

Dergiler