banner1118
x

TÜRK İÇ GİYİM SEKTÖRÜ İÇİN 2 BİNDEN FAZLA YABANCI ALICI İSTANBUL'DA

Türk iç giyim sektörünü dünya vitrinine çıkaran ve 100 milyon dolar ihracat hedefi taşıyan Linexpo Sokak Festivali, 2 bin 200 yabancı alıcının katılımıyla başladı.

TÜRK İÇ GİYİM SEKTÖRÜ İÇİN 2 BİNDEN FAZLA YABANCI ALICI İSTANBUL'DA
Enerji Zirvesi

Tüm İç Giyim Sanayicileri Derneği (TİGSAD) tarafından İstanbul Yeşildirek'te gerçekleştirilen ve 500 iç giyim üreticisini yabancı alıcılarla buluşturan Linexpo Sokak Festivali'nin açılışı yapıldı

İspanya'dan Tanzanya'ya kadar 119 ülkeden gelen iç giyim alıcılarını bir araya getiren sokak festivalinin açılışı için İstanbul Erkek Lisesi'nde geniş katılımlı bir tören yapıldı.

Törendebir konuşma yapan Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, iç giyim sektöründe düzenlenen ilk sokak festivalinin etkinliği daha anlamlı kıldığını belirtti.

Salgın sebebiyle küresel tedarik zincirinde ve ticarette yaşanan aksaklıkları dile getiren Gülle, Türkiye'nin bu süreçte alnının akıyla çıktığını, son aylarda ihracatın artmaya devam ettiğini aktardı.

Gülle, Türkiye'nin senelik bazda 200 milyar dolarlı rakamlara 14 senede ulaştığını, 300 milyar dolarlı rakamlara ulaşmanın bu kadar uzun sürmeyeceğini kaydederek, bunun en fazla 5 senede alacağını söyledi.

İsmail Gülle, "Büyük adımlar cesaretle başlar. Geçen yıl ihracatını en çok artıran sektörlerden olan iç giyim ve çorap sektörünün başarılarının devam edeceğini düşünüyoruz. Bu yıl iç giyim ve çorap ihracatında 1 milyar dolarlık rakamın geçileceği sözü verildi. Biz de başkanımıza (TİGSAD Yönetim Kurulu Başkanı Nazım Kanpolat) güveniyoruz." dedi.

Yapılan törenden sonra protokol üyeleri ve katılımcılar eşliğinde oluşturulan kortej, festival alanına dönüştürülen Yeşildirek sokaklarında katılımcı firmaları ziyaret etti. İç giyim ve çoraba dair her şeyin sergilendiği, 500 Türk üreticisinin katıldığı, 2 bin 200'ü yabancı olmak üzere binlerce katılımcının ağırlanacağı fuar, 6 Ağustos tarihinde sona erecek.
 

YORUM EKLE

Radyo

Proses Zirvesi

Dergiler