Türk firmasından "Kosova'nın Kovid-19 mücadelesine" tam destek

Türk firması, Kosova'ya yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelede destek olmak gayesiyle tıbbi malzeme yardımı gerçekleştirdi.

Türk firmasından "Kosova'nın Kovid-19 mücadelesine" tam destek
Enerji Zirvesi

PRİŞTİNE (AA) - Türk firması, Kosova'ya yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelede destek olmak gayesiyle tıbbi malzeme yardımı gerçekleştirdi.

Tıbbi yardım, Kosova İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve diğer ilgili kurumlarca gerçekleştirilen törenle kabul edildi.

Etkinlikte bir konuşma gerçekleştiren Kosova İçişleri Bakan Yardımcısı Yıldıray Bayram, bu hibenin Türkiye'de yaşayan ve iki ülke arasında köprü görevi üstlenen Arnavut göçmenlerin desteğiyle gerçekleştiğini vurguladı.

Bayram, bağışlanan tıbbi malzemeler hakkında "Bugün bağış kapsamında 100 bin maske, yaklaşık 3 bin koruyucu ve diğer malzemeleri kabul ettik. Girişimin bir ayrı önemi ise şirketin menajerlerinden Sinan Yıldız'ın Priştine kökenli olması." şeklinde konuştu.

Sezin şirketinin temsilcileriyle, Türkiye'nin Priştine Büyükelçiliği ve Kosova'nın Ankara Büyükelçiliğin'e hibenin gerçekleşmesi için gösterdikleri çaba dolayısıyla teşekkürlerini ileten Bayram, hibenin ülkenin içişleri ve sağlık bakanlıkları ile ilgili kurumlarının günlük çalışmalarını daha iyi ve rahat yapmalarını sağlayacağını söyledi.

Kosova'da son dönemde vaka ve ölüm sayılarında artış yaşanırken, Kosova Ulusal Halk Sağlığı Enstitüsü'nün paylaştığı son verilere göre, şimdiye kadar 10 bin 590 kişi virüse yakalandı, bunlardan 354'ü hayatını kaybetti ve 6 bin 248'i iyileşti.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2020, 12:46
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını