TÜRK FİRMALARI BU POTANSİYELİ DİKKATE ALMALI

Polin Waterparks Çin Ülke Müdürü Emre Kişioğlu, “Şanghay güçlü bir iç pazara sahip olduğundan, buraya mal satmak bir Avrupa ülkesine satmak anlamına geliyor. Türk firmalarına şehrin bu potansiyelini dikkate almalarını öneriyorum” dedi.

TÜRK FİRMALARI BU POTANSİYELİ DİKKATE ALMALI
EndüstrideAra5

Su ve eğlence parkları üreticisi Polin Waterparks Çin Ülke Müdürü Emre Kişioğlu, Gazeteci Kerem Köfteoğlu’nun YouTube’da hazırlayıp sunduğu “Çin’deki Türkler: Doğudaki Tanıtım Elçilerimiz” programına katıldı.

Şanghay pazarı üzerine bilgiler veren Kişioğlu, şehrin hem altyapı hem de iş yapma anlayışında müthiş bir değişim yaşandığını belirtti.

Şanghay, alım gücü yüksek 26 milyonluk nüfusuyla tek başına bir Avrupa ülkesine bedeldir diyen Kişioğlu, “Türk firmalarına kaliteli ürünleriyle buraya gelip, şehrin sunduğu fırsatları değerlendirmelerini öneriyorum. Bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilecek olan Çin Uluslararası İthalat Fuarı (CIIE), şirketlerimize hem ülkenin güçlü iç pazarına hem de dünyaya açılma fırsatı sunuyor. Türk firmalarına bu fırsatı iyi kullanmalarını öneriyorum.” açıklamasında bulundu.

25 SU VE EĞLENCE PARKI TAMAMLADIK

Polin olarak Çin pazarına önce Çinli ortakla girdiklerini, 2017 yılından beri de kendi şirketleriyle hizmet verdiklerini belirten Kişioğlu ülkede gerçekleştirdikleri projeleri ise şöyle özetledi: “Şimdiye kadar büyüklüklerine göre maliyetleri yarım milyon dolardan başlayıp on milyon dolara kadar çıkan 25 su ve eğlence parkı projesini tamamladık. “ dedi.

Pandemi döneminde iki yeni proje aldıklarını ve dünyanın çeşitli ülkelerinde anahtar teslimi projeler yaptıklarını vurgulayan Kişioğlu, hizmet verdikleri alanda dünyada ilk üç firma arasında olduklarını ve tasarımda birçok uluslararası ödüllerinin de bulunduğunu ifade etti.

“BAŞARILARIMIZI AR-GE MERKEZİMİZE BORÇLUYUZ”

Ar-Ge merkezlerinin dünya ülkelerinde kazandıkları başarılarda önemli bir payı olduğunu vurgulayan Kişioğlu, “Dünyanın birçok ülkesinde su ve eğlence projelerini hayata geçiren yarım asırlık bir şirketiz. Esas olarak mühendislik ve inovasyon satıyoruz. Kompozit işini çok iyi biliyoruz. Her iki taraftan görülebilen, insanlarda boşlukta kayıyor hissi uyandıran şeffaf kaydırakları patentleyerek dünyada ilk olarak biz uyguladık. Sektörde büyük yankı bulan bu inovatif icadımız, Avrupa ve ABD’deki dünyanın önde gelen dergilerinde kapak konusu olarak işlendi. Faaliyette bulunduğumuz sektörde Ar-Ge merkezi olan sayılı firmalardan biriyiz. Bunun, dünyada yakaladığımız başarıda çok etkili olduğuna inanıyorum.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2021, 12:24
YORUM EKLE

Radyo

Proses Zirvesi

Dergiler