banner1322
x

Türk-Arap İş Zirvesi'ne korona rötarı!

- MÜSİAD: - "14 Mart Cumartesi günü düzenleyeceğimiz Türk-Arap İş Zirvesi programımız, tüm dünyada meydana gelen ve ülkemizde de yansımaları görülen gelişmeler nedeniyle tedbir amaçlı ileri bir tarihe ertelenmiştir"

Türk-Arap İş Zirvesi'ne korona rötarı!
Endüstrideara

İSTANBUL (AA) - Türkiye'de yerleşik olarak iş yapan Arap iş insanlarının iştirakiyle, 14 Mart'ta  tarihinde gerçekleştirileceği bildirilen 2.Türk-Arap İş Zirvesi'nin ertelendiği bildirildi.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından yapılmış olan açıklamada, MÜSİAD ev sahipliğinde, Uluslararası İş Forumu (International Business Forum-IBF) organizasyonuyla 14 Mart'ta gerçekleştirileceği duyurulan 2.Türk-Arap İş Zirvesi ertelendiği belirtildi.

Açıklamada, "14 Mart Cumartesi günü düzenleyeceğimiz Türk-Arap İş Zirvesi programımız, tüm dünyada meydana gelen ve ülkemizde de yansımaları görülen gelişmeler nedeniyle tedbir amaçlı ileri bir tarihe ertelenmiştir." şeklinde bilgi verildi.

Söz konusu zirveye, başta Cezayir, Filistin, Katar, Irak, Libya, Mısır, Suriye, Ürdün ve Yemen olmak üzere 25 ülkeden Türkiye'de yerleşik olarak iş yapan Arap iş insanlarının katılması beklenmekteydi.

Türkiye'deki mali hukuk kuralları, vatandaşlık ve ikamet hakkı, ticari sorunların çözümü ve Türkiye'deki yatırım teşviklerine yönelik konuların ele alınacağı zirve ile karşılıklı yatırım ve ticaret hacminin milyar dolarlar seviyesine çıkarılması amaçlanıyordu.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2020, 15:27
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını