banner1339
x

Turizmin altın dönemi

TÜRSAB Marmaris Temsil Kurulu Başkanı Esin, yüzde 37’lik turizmdeki artışın, 2019’da da süreceğini kaydederek, her şey dahilin, kısıtlanmasını önerdi.

Turizmin altın dönemi
Enerji Zirvesi
MUĞLA (AA) - Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Marmaris Bölge Temsil Kurulu Başkanı Suat Esin, kur şokunun turizme yaradığını, Avrupa ve Rusya pazarında, 2018 yılı için yapılan  rezervasyonlara artış olduğunu, belirterek, 2019 yılında da turizmde artışın süreceğini kaydetti.

TURİST SAYISI YÜZDE 37 ARTTI

Esin, ocak-ekim döneminde Muğla'ya gelen turist sayısının yüzde 37 arttığını ve sadece İngiltere’den 1 milyon turistin geldiğini söyledi. İngiltere’yi, sırasıyla, Rusya, Ukrayna, Almanya, Polonya ve Hollanda'nın izlediğine işaret eden, Esin, "Turizm sektöründe, ilk 10 ay itibariyle yaşadığımız yüzde 37’lik artışın, önümüzdeki dönem de süreceği görülüyor. Zaten bunu an olarak gelen rekor düzeydeki rezervasyonlardan da görüyoruz. 
Kur şoku, turizmciye yaradı. 2019’da turizmde artış devam edecek. İngiliz turist rezervasyonları yeni rekorlar getirecek" dedi.
Turizmin altı ayla sınırlı kalmasını eleştiren Esin, sektörde, turizmi 12 aya yayıp, her şey dahil sistemine kısıt getirilmesini önerdi.

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2018, 12:42
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını