banner1322
x

TURBO AKÜ AGM AKÜLERİN SERİ ÜRETİMİNE BAŞLIYOR 

Turbo Akü, Stop-Start özellikli araçlarda kullanılan yüksek çevrime ömrüne sahip AGM tipi akülerin seri üretimine başladı. Yeni nesil akülerin çevrim ömrü 10 kat daha uzun olacak. 

TURBO AKÜ AGM AKÜLERİN SERİ ÜRETİMİNE BAŞLIYOR 
Enerji Zirvesi

AKO Grup bünyesinde faaliyet gösteren AKO Akü, Türkiye’nin akü üretiminde teknolojinin zirvesi kabul edilen Matrix Press ve Kaizen Tüneli üretim modelleriyle üretim yapan tek akü üreticisi olma özelliği taşıyor. Turbo Akü tarafından Stop-Start teknolojili araçlar için gerçekleştirilen Ar-Ge ve ürün çalışmalarıyla üretilen AGM teknolojili aküler, Türkiye'de sadece Turbo Akü’de kullanılan Matrix Press (Punch) ve Kaizen Tüneli teknolojisi ile güçlendirilmiş iç yapısı ve özel geliştirilmiş kimyasal yapısı sayesinde aynı kapasitedeki benzer bir aküye göre daha fazla yüksek çevrim ömrü sunuyor.

Turbo Akü'nün geliştirdiği yeni nesil AGM Aküler, 3 yıllık yoğun ekip çalışmaları sayesinde ön seri üretime geçiyor. Akülerin tam performans sergileyebilmesi ve ömrünün uzaması için yapılacak iyileştirmelerle seri üretime, 2022 yılı son çeyreğinde geçilmesi planlanıyor. Üretim için binek araç tipi aküler öncelik olarak belirlendi. Turbo Akü'nün geliştirdiği yeni nesil aküler, özel geliştirilmiş aktif madde ile geleneksel standart akülere oranla 10 kat daha fazla yüksek çevrim (şarj-deşarj) özelliği sunuyor. Ayrıca standart akülere göre çok daha yüksek titreşim (vibrasyon) dayanımı da elde ediliyor.

“ÜSTÜN PERFORMANS SERGİLEDİĞİNİ TESTLERLE BELİRLEDİK”

Turbo Akü AGM serisini değerlendiren AKO AKÜ Genel Müdürü Dr. Hulki Büyükkalender “Turbo Akü üretim tesisimiz, Matrix Press ve Kaizen Tüneli teknolojisiyle rekabetten ayrışan altyapısı ve AGM teknolojisine uyumlu olarak tasarlanmıştı. Şimdi bu yeni nesil aküleri tüketiciye sunmaya hazırlanıyoruz. Akülerimizin, çevrim sayısı ve tekrar marş basma sayısında rekabete oranla çok üstün performans sergilediğini testlerle belirledik. Yeni nesil teknolojiye uygun akülerimizle, ülkemizde yeni model araçlarla birlikte günden güne büyüyen ihtiyacı en kaliteli ürünle karşılıyoruz. AGM aküleri, konvansiyonel kurşun asit akülere kıyasla; “aktif Maddesi”, “kimyasalları”, “farklı grift alaşımı” ve akü içeriğinde bulunan elektroliti sıvıyı emen özel seperatörler içeriyor. Serimizin, satılarımızda, rekabet gücümüzü artıracağına inanıyoruz” diye konuştu. 
 
 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını