banner1013
x

TÜBİTAK'ın TEKNOFEST kapsamındaki yarışmaları için heyecan dorukta

TÜBİTAK tarafından TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında gerçekleştirilecek olank Uluslararası İnsansız Hava Araçları ve Efficiency Challenge Elektrikli Araç yarışmalarına başvurular 3 Şubat'tan itibaren yapılabilecek.

TÜBİTAK'ın TEKNOFEST kapsamındaki yarışmaları için heyecan dorukta
EndüstrideAra4

ANKARA (AA) - TÜBİTAK tarafından TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında gerçekleştirilecek olank Uluslararası İnsansız Hava Araçları ve Efficiency Challenge Elektrikli Araç yarışmalarına başvurular 3 Şubat'tan itibaren yapılabilecek.

kKonuyla ilgili olarak urumun internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, Türkiye genelinde insansız hava aracı konusunda farkındalığın artırılması ve çalışmaların yaygınlaştırılması maksadıyla Uluslararası İnsansız Hava Araçları Yarışları gerçekleştirilecek.

Sabit ve döner kanat kategorilerinde yapılacak yarışma için 3 Şubat-23 Mart'ta "iha.tubitak.gov.tr" adresi üzerinden başvuru yapılabilecek. 15-20 Eylül' tarihleri arasında Gaziantep'te TEKNOFEST kapsamında düzenlenecek olan etkinlik, üniversite öğrencilerine yönelik olacak.

Yarışma kapsamında 8 bin lira İHA geliştirme ve 4 bin lira katılım desteğinin  dışında, dereceye girenlere 7 bin 500-30 bin lira arasında ödüller verilecek. Öte yandan birinci olan takım üyeleri Türk Havacılık ve Uzay Sanayii'nde staj olanağı elde edecek.

TÜBİTAK, üniversite öğrencilerinin çevresel duyarlılıklarını ön plana çıkararak, yeni teknolojik uygulamalar geliştirmesini sağlamak maksadıyla  Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları da gerçekleştirecek.

Söz konusu yarışmaya başvurular 3 Şubat-2 Mart'ta "challenge.tubitak.gov.tr" adresi üzerinden yapılacak. Bu sene6'ncı kez gerçeklştirilecek olan organizasyon 1-6 Eylül'de TEKNOFEST kapsamında Körfez Yarış Pisti'nde yapılacak.

Katılımcılara 35 bin liraya kadar hazırlık teşviki, 40 bin liraya kadar da performans ödülü verilecek.

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2020, 14:02
YORUM EKLE

Radyo

Proses Zirvesi

Dergiler