banner1322
x

TREND MİCRO, KURUMSAL E-POSTA GÜVENLİĞİNİN LİDERİ OLDU

Siber güvenlik alanında önde gelen şirketlerden Trend Micro, bağımsız araştırma şirketi Forrester tarafından hazırlanan Forrester Wave™: Kurumsal E-Posta Güvenliği 2021 2. Çeyrek raporunda lider olarak gösterildi. 

TREND MİCRO, KURUMSAL E-POSTA GÜVENLİĞİNİN LİDERİ OLDU
Endüstri 40 Zirvesi

Trend Micro, 15 tedarikçinin çözümlerinin üç farklı kategoride değerlendirildiği raporda, Mevcut Teklifler kategorisinde ikinci en yüksek puanı alırken Strateji kategorisinde en yüksek puanı alma başarısını gösterdi.
E-posta güvenliği, Trend Micro’nun siber güvenlik platformundaki temel güvenlik katmanlarından biridir. Platformun merkezinde uç noktalar, sunucular, bulut iş yükleri, ağlar ve diğer bileşenlerine ek olarak e-posta güvenliğinden alınan telemetrileri kullanarak saldırıların daha hızlı tespit edilebilmesi için eksiksiz görünürlük ve XDR özellikleri sağlayan Trend Micro Vision One™ bulunuyor.

Trend Micro’nun ileri düzey ve entegre e-posta güvenliği sağladığı belirtilen raporda, “Güçlü uç nokta entegrasyonu (özellikle Trend Micro ile korunan uç noktalarda) ve olaylara müdahale yeteneklerine ihtiyaç duyan işletmelerin” Trend Micro’nun çözümlerini değerlendirmeleri gerektiği ifade edildi.

Trend Micro Teknik Lider Burçin Olgaç “Sağladığımız ileri düzey e-posta güvenliğinin bağımsız bir araştırma şirketi tarafından doğrulanması bizim ve platformumuz açısından kritik önem taşıyor. 2020 yılında durduğumuz tehditlerin yüzde 91’i e-postalardan kaynaklanıyordu. E-posta, günümüzde işletmeler açısından en önemli siber tehdit unsurlarından biri olmaya devam ediyor ve Trend Micro olarak en çok yatırım yaptığımız ve inovasyonlara devam ettiğimiz alanlar arasında yer alıyor” dedi.

Raporun profil bölümünde Trend Micro ve çözümleri için şu bilgiler yer aldı: “Trend Micro, bulut ortamı, ağ ve uç nokta güvenliği dahil olmak üzere kapsamlı bir güvenlik çözümleri portföyü sunuyor. Apex Central, Trend Micro’nun uç nokta, e-posta ve diğer çözümlerin tek bir merkezden izlenmesine olanak tanıyor. E-posta güvenliği, Trend Micro’nun tehditlerin tespit edilmesi ve bu tehditlere müdahale edilmesi için uç noktaları, ağı ve e-postaları bir araya getiren agresif Vision One XDR stratejisinin en önemli parçalarından biri.”

Trend Micro, Forrester raporunda aşağıdakiler dahil olmak üzere toplamda 11 kriterde mümkün olan en yüksek puanı (5/5) aldı:

- Dağıtım Seçenekleri
- Olaylara Müdahale
- Destek ve Müşteri Başarısı
- Ürün Stratejileri
- Müşteri Tabanı

Trend Micro, 15 tedarikçinin değerlendirildiği Strateji kategorisinde en yüksek puan alan tedarikçiler arasında yer alırken, müşterilerine kapsamlı güvenlik seçenekleri sağlayan çözümüyle “Mevcut Teklifler” kategorisinde ise ikinci en yüksek puanı aldı.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2021, 15:25
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını