Trabzon İnovasyon ve Biyoteknoloji Merkezi inşaatı yükseliyor

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Yönetim Kurulu Başkanı olan Suat Hacısalihoğlu, Trabzon İnovasyon ve Biyoteknoloji Merkezi'nin inşaatını 2020 yılı ortalarında bitirmeyi planladıklarını söyledi.

Trabzon İnovasyon ve Biyoteknoloji Merkezi inşaatı yükseliyor
EndüstrideAra - Haber Detay

TRABZON (AA) - Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Yönetim Kurulu Başkanı olan Suat Hacısalihoğlu, Trabzon İnovasyon ve Biyoteknoloji Merkezi'nin inşaatını 2020 yılı ortalarında bitirmeyi planladıklarını söyledi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin katkılarıyla yapılan "Trabzon İnovasyon ve Biyoteknoloji Merkezi"nin inşaat alanında incelemelerde bulunan Hacısalihoğlu, ilgililerden devam eden çalışmalara yönelik bilgi edindi.

Hacısalihoğlu, burada yapmış olduğu konuşmada, 11 bin metrekare alan üzerinde yapılan ve yaklaşık 7 bin 500 metrekare kapalı alana sahip Trabzon İnovasyon ve Biyoteknoloji Merkezi'nde silikon dış cephe giydirme, mantolama, izolasyon, elektrik ve mekanik tesisat ile iç sıva çalışmalarının devam ettiğini aktardı.

Merkezin yeni ve yenilikçi ürünlerin geliştirilmesine ve ticarileştirilmesine yönelik altyapıya sahip olacağına vurgu yapan Hacısalihoğlu, "Merkezde eğitim birimleri, kuluçka merkezi ve Ar-Ge laboratuvarları, katmanlı üretim teknolojileri, 3 boyutlu tarama teknolojileri, sanal ve artırılmış gerçeklik, toz metalürji, biyoteknoloji laboratuvarları ve sanal gerçeklik birimleri yer alacak." şeklinde konuştu.

TTSO Yönetim Kurulu Başkanı Hacısalihoğlu ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, daha sonra Trabzon Teknokent içinde faaliyette bulunan TTSO Eğitim ve Tasarım Merkezi'ne de bir ziyaret gerçekleştirdi.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2019, 13:15
YORUM EKLE

Enerji Zirvesi

Proses Zirvesi

Dergiler