Toyota Prius Plug-in Hybrid modeli yenilendi

Toyota'nın yenilenen Prius Plug-in modeli artık güneş enerjisinden çok daha fazla verim elde edilirken, yakıt tüketimini azaltıyor ve menzili uzatıyor.

Toyota Prius Plug-in Hybrid modeli yenilendi
Robot Zirvesi

İSTANBUL (AA) - Dünyanın ilk seri üretim hibrit otomobili olan ve 1997 senesinden beri liderliğini sürdüren Toyota Prius Plug-in Hybrid tamamen yenilendi.

Konuyla ilgili olarak Toyota tarafından yapılan açıklamaya göre, ileri teknoloji ile tamamen yenilenen Toyota’nın şarjlı hibrit modeli Prius Plug-in, tam hibrit güç ünitesiyle 1.3 lt/100 km yakıt tüketimi ve 28 g/km CO2 emisyon değeriyle dikkat çekiyor. Yenilenen Prius Plug-in Hybrid bununla beraber tamamen elektrikli mod sürüşünde 45 kilometreye (km) kadar menzil olanağı sunuyor.

Son derece düşük emisyon değerleri ile yanlızca lektrikli modda gitme kapasitesiyle Prius Plug-in Hybrid, Toyota’nın ürün gamında yüksek teknolojik özellikleriyle üst sırlarda yer buluyor. Aracın dışındaki ısıdan faydalanarak çalışan ısı pompasıyla donatılan Prius Plug-in, bu sayede geleneksel ısıtma sistemlerine göre daha fazla verimlilik sunması ile fark yaratıyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2021, 09:40
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını