banner1322
x

TOSYALI İSKENDERUN YATIRIMINI YÜKSELTTİ

Tosyalı Holding, İskenderun tesisine yapacağı yatırımın büyüklüğünü arttırma kararı aldı ve bu yatırımı 2.5 milyar dolara yükseltti.

TOSYALI İSKENDERUN YATIRIMINI YÜKSELTTİ
Enerji Zirvesi

Tosyalı Holding, inşasına geçen yıl başladığı İskenderun Sarıseki'deki demir-çelik tesisinin yatırım büyüklüğünü 1 milyar dolardan 2.5 milyar dolara yükseltti.
Şirketin bugün yayımladığı bültene göre, tesis devreye girdiğinde yılda 4 milyon ton yassı çelik üretecek. Aynı zamanda tesis 1,300 kişiye doğrudan istihdam sağlayacak. Tesis, başlangıçta hurdadan üretim yapacak. Orta vadede ise madenden çelik üretecek.
Tosyalı Holding'in yıllık çelik üretim seviyesi tesisin tamamlanmasıyla birlikte 10 milyon tonu bulacak.

CARİ AÇIĞA CİDDİ KATKI SAĞLAYACAK

Pandemi koşullarına rağmen yatırımlarına devam ettiklerini ifade eden Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, Türkiye için üretmeyi, yatırım yapmayı, teknoloji ve inovasyon ile katma değer yaratmayı, istihdam sağlamayı ilke edinen bir şirket olarak en zorlu koşullarda dahi yatırım iştahını kaybetmeden, küresel büyüme stratejileri doğrultusunda çalıştıklarını söyledi. Tosyalı, tesislerinin Türkiye’nin cari açıkla mücadelesine ciddi katkı vereceğini de sözlerine ekledi. 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını