banner1339
x

TOGG O ALANDA ÖDÜL ALAN İLK TÜRK MARKASI OLDU

TOGG, 2022 yılı son çeyreğinde ilk seri versiyonunu banttan indireceği C-SUV modeli ile iF Design Award'da, tasarım ödülü alan ilk Türk markası oldu.

TOGG O ALANDA ÖDÜL ALAN İLK TÜRK MARKASI OLDU
Endüstri 40 Zirvesi

TOGG, iF Design Award 2021'de (iF Tasarım Ödülleri), C-SUV modeliyle mobilite alanında önemli bir başarıya imza attı. TOGG, mobilite alanında iF Tasarım Ödülü'nü alan ilk Türk markası oldu. “Profesyonel Konsept” kategorisinde ödüle layık görülen C-SUV, TOGG tasarım ekibinin 150 bin saatlik çalışması, Pininfarina'nın stratejik ortak olarak iş birliği ve Murat Günak'ın yönlendirmesiyle tasarlandı.

1954 yılından itibaren düzenlenen ve uluslararası alanda tasarım mükemmelliği simgesi olarak bilinen iF Tasarım Ödülleri'ne bu yıl 52 ülkeden 10 bine yakın ürün ve proje katıldı.  Projeleri ve ürünleri, 21 ülkeden 98 bağımsız jüri üyesi değerlendirdi.

“ÖZGÜN TASARIMIMIZ İLE GURUR DUYUYORUZ”

 iF Design Award'da ödüle layık görülmekten gurur duyduklarını söyleyen TOGG Üst Yöneticisi (CEO) Gürcan Karakaş,konuya ilişkin değerlendirmede bulundu.
Tasarım hedeflerimizi ve aracımızın teknik tanımını kullanıcı içgörülerinden yola çıkarak gerçekleştirdik diyen Karakaş, “Hem başlangıçta yerli ve yabancı 18 olan tasarım evi sayısının 3'e indirilmesinde hem nihai tasarım temasının oluşumunda hem de bu temayı 3 boyutlu hale getiren Pininfarina'nın seçimi sürecinde, yakın zamanda Tasarım Lideri olarak ekibimize katılan, dünyaca ünlü tasarımcımız Murat Günak'tan destek aldık. “ dedi.

Türk kültüründen ilham alarak tasarımı yaptıklarına dikkat çeken Karakaş, şu ana kadar 27 AB ülkesi ile Çin, Japonya ve Rusya'da özgün tasarımın tescillendiğini belirterek, daha iyisini yapmak konusunda yüreklendiklerini vurguladı. 

Açıklamaya göre TOGG, 2030 yılına kadar ortak platformda elektrikli ve bağlantılı 5 farklı model üretecek.(AA)

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2021, 08:45
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını