TOBB ve Trendyol'un KOBİ destek programı başlıyor

TOBB ve Trendyol, daha çok sayıda KOBİ'nin e-ticarete başlamasını sağlamak amacıyla "Trendyol ile İşini Büyüt" KOBİ destek programını devreye soktu.

TOBB ve Trendyol'un KOBİ destek programı başlıyor
Endüstri 40 Zirvesi

İSTANBUL (AA) - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Trendyol, daha çok sayıda KOBİ'nin e-ticarete başlamasını sağlamak amacıyla "Trendyol ile İşini Büyüt" KOBİ destek programını devreye soktu.

Konuyla iklgili olarak Trendyol'un açıklamasına göre, TOBB ve Trendyol'un başlattığı programla KOBİ'lerin milyonlarca müşteriye ulaşarak işlerini büyütmeleri amaçlıyor.

Program kapsamında KOBİ'ler için Trendyol'da nasıl satış yapılacağının anlatılacağı çevrimiçi eğitimler düzenlenecek. Destek programından yararlanmak için başvuran oda ve borsa üyesi şirketler, bir ay süreyle, 30 bin liraya kadar, sıfır komisyonla Trendyol'da satış yapabilecek. Bir aylık süre satıcı platformda ürünlerini satışa hazır hale getirdikten sonra başlayacak.

Açıklamada konuya ilişkin görüşleri ne başvurulan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, e-ticaretle milyonlara ulaşma fırsatını iyi değerlendiren işletmelerin gelecek dönemin kazananları olacağını söyleyerek, şöyle devam etti:

"Trendyol ile başlattığımız bu destek programıyla oda ve borsa üyelerimize e-ticaretin püf noktalarını öğreteceğiz ve KOBİ'lerin e- ticarete sıfır maliyetle başlamasını sağlayacağız. Ticaret Bakanımız Ruhsar Pekcan ile e-ticaret platformlarını KOBİ'lere destek olmaya çağırmıştık. Bu çağrımıza karşılık veren Trendyol'u kutluyorum. İnternette satılabilecek ürünü olan tüm işletmelerimizi bu fırsatı değerlendirmeye çağırıyorum."

Daha fazla tedarikçinin milyonlarca müşteriye ulaşmasını planlıyoruz

Trendyol Kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) olan Demet Mutlu ise Ticaret Bakanlığı'nın e-ticaret KOBİ’lerin Yanında Kampanyası'na destek vermeyi sürdürdüklerini söyledi.

KOBİ Destek Paketi ile pandemi döneminde KOBİ'lerin yanında olduklarını hatırlatan Mutlu, son üç ayda platforma 15 bin yeni tedarikçinin katıldığından bahsetti.

Mutlu, şimdi de TOBB iş birliğinde Trendyol ile İşini Büyüt KOBİ Destek Programı'nı hayata geçirdiklerini kdile getirerek, şöyle konuştu:

"Bu programla daha fazla sayıda tedarikçinin platformumuzun gücüyle milyonlarca müşteriye ulaşmasını umut ediyoruz. Hedefimiz, ticareti dijitalleştirerek Türkiye’nin en fazla pozitif etki ortaya çıkaran şirketlerinden biri olmak. Anadolu’daki KOBİ’lerin e-ticaretle büyümelerini destekliyor, böylelikle istihdam artışına ve yerel kalkınmaya katkı sunuyoruz."

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2020, 09:34
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını