TOBB, şirket istatistiklerini açıkladı

Gaz, elektrik, buhar ve madencilik ve taş ocakçılığı ile iklimlendirme üretimi ve dağıtımı alanında, Şubatta 94 şirket ve 11 gerçek kişi ticari işletmesi faaliyete geçti.

TOBB, şirket istatistiklerini açıkladı
Robot Zirvesi

ANKARA (AA) –  Enerjinin alt sektörlerinden Gaz, elektrik,  buhar ve madencilik ve taş ocakçılığı ile iklimlendirme üretimi ve dağıtımı alanında, Şubatta 94 şirket ve 11 gerçek kişi ticari işletmesi kuruldu.
Şubat ayına ilişkin Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB), kapanan ve kurulan şirket istatistiklerine göre, şubatta toplam 8 bin 488 şirket ve gerçek kişi ticari işletmesi faaliyete geçti, 2 bin 844 şirket ve gerçek kişi ticari işletmesi de kapandı.

Şubatta kurulan şirketlerin43'ü madencilik ile taş ocakçılığı alanında, 51'i elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımında, faaliyete geçti.
Şubatta kurulan gerçek kişi ticari işletmesi sayısı da madencilik ve taş ocakçılığında 4, elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ile dağıtımında 7 oldu.
Şubatta böylece söz konusu sektörlerde 94 şirket ve 11 gerçek kişi ticari işletmesi kuruldu. 

Bu alanlarda faaliyet göstermek üzere ocak ayında 84 şirket ve 19 gerçek kişi ticari işletmesi kurulmuştu.
Bunların yanı sıra şubatta, 2 gerçek kişi ticari işletmesi ve elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretim ile dağıtımı sektöründe faaliyet gösteren 29 şirket de kapandı.
 Madencilik ve taş ocakçılığı sektöründe ise 1 şirket ile 1 gerçek kişi ticari işletmesi faaliyetlerine son verdi.
 

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2019, 14:23
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını