TKDK'dan Elazığ için 220 milyon hibe destek

Elazığ Valisi olan Çetin Oktay Kaldırım, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunca (TKDK) girişimciye 220 milyon lira hibe desteği sağlandığı açıkladı.

TKDK'dan Elazığ için 220 milyon hibe destek
EndüstriForum

ELAZIĞ (AA) - Elazığ Valisi olan Çetin Oktay Kaldırım, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunca (TKDK) girişimciye 220 milyon lira hibe desteği sağlandığı açıkladı.

TKDK toplantı salonunda gerçekleştirilen 5. Çağrı Dönemi'nde kabul edilen toplam 37 projeden 14'ünün sözleşme teslim töreninde yer alan Vali Kaldırım, TKDK'nın girişimcilere sağladığı destekle ülkede hem üretimin hem de istihdamın büyümesine önemli katkı sunduğunu belirtti.

kKaldırım, entte 2012 nisan ayından itibaren hizmet vermeye başlayan il koordinatörlüğünün şu ana kadar 300'ün üzerinde projeyi faliyete geçirdiğini belirtti.

TKDK Elazığ il Koordinatörü Sertaç Yılmaz ise 5. Çağrı döneminde toplam 37 adet proje kabulü gerçekleştirdiklerini ve bunun karşılığında girişimciye toplam 23 milyon liralık hibe desteği sağlayacaklarını ifade etti.

Verilecek hibe desteği ile kentte 44 milyon liralık yatırımın gerçekleşeceğini vurgulayan Yılmaz, 14 projenin sözleşmesini girişimciye teslim ettiklerini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2019, 13:13
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Proses Zirvesi

Dergiler