banner1118
x

TİM'in insani yardımlarının dağıtımına başlandı

Türkiye İhracatçılar Meclisinin (TİM), Barış Pınarı Harekatı'na sınırı olan yerlerde yaşayanlara insani yardım sunmak maksadıyla  "Birliklerimiz Birlikteliğimizdir" sloganıyla yürüttüğü kampanya kapsamında toplanan 35 tır insani yardımın bir bölümükısmı Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesi ile Kilis'te dağıtıldı.

TİM'in insani yardımlarının dağıtımına başlandı
Endüstri 40 Zirvesi

ŞANLIURFA (AA) - Türkiye İhracatçılar Meclisinin (TİM), Barış Pınarı Harekatı'na sınırı olan yerlerde yaşayanlara insani yardım sunmak maksadıyla  "Birliklerimiz Birlikteliğimizdir" sloganıyla yürüttüğü kampanya kapsamında toplanan 35 tır insani yardımın bir bölümükısmı Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesi ile Kilis'te dağıtıldı.

İçerisinde battaniye, halı, ayakkabı, giyim eşyası ve gıda gibi temel ihtiyaç maddelerinin bulunduğu toplam 35 tırlık insani yardım malzemesi, Türk Kızılay görevlilerince Akçakale ilçesindeki ihtiyaç sahiplerine verildi.

Ekiplerin, Kilis’in Göktaş, Ceritler, Karacaören köylerinde de dağıtım yapıldığı bilgisi alındı.

TİM Başkanı olan İsmail Gülle, Akçakale ilçesindeki dağıtımı sırasında yapmış olduğu konuşmada, Barış Pınarı Harekatı'na destek vermek amacıyla 200 ihracatçıyla geçen hafta Akçakale'ye geldiklerini anımsattı.

İhracatçılar olarak bugün de milletin yanında olmaya geldiklerini vurgulayan Gülle, "İhracatçılarımız buradaki ihtiyaçları görerek 35 tırlık bir yardım malzemesi gönderdi. Onları da Kızılayımıza emanet ettik. Kızılayımızla, belediyemizle, devletimizle beraber yardımları dağıtacağız. Biz bu ülke için üretiyoruz, çalışıyoruz, bunu da yapmaya devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

Gülle, sürecin sonunda istihdam noktasında Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya ile birlikte çalışmalar yürüteceklerini ve verdikleri sözleri yerine getireceklerini belirtti.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Akay da Gülle ve tüm ihracatçılara teşekkür ederek, Mehmetçiklerin cephede destan yazdığını, arka cephede ise sivil toplum kuruluşlarının çok güzel çalışmalar yürüttüğünü ifade etti.

Akçakale Belediye Başkanı Yalçınkaya ise harekatın başladığı günden bu yana sivil toplum kuruluşlarına çağrıda bulunduklarını ancak sadece TİM'in çağrılarına cevap verdiğini söyledi.

İhracatçıları birer "aslan" olarak tanımlayan Yalçınkaya, TİM Başkanı Gülle ve arkadaşlarının destan yazdığını belirtti.


 

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2019, 10:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
urfalı
urfalı - 2 yıl Önce

akçakale ceylanpınar suruç gibi sınırda yer alan ilçelerimizde yatırımcıların yeni fabrikalar açmasının faydalı olacağını düşünüyorum

Radyo

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler