Ticari hedef 6 milyar dolar

Türkiye ile ülkesi arasındaki ticaret hacminde hedeflerinin 6 milyar dolar olduğunu söyleyen Macaristan'ın Ankara Büyükelçisi olan Viktor Matis, bunun amaçla ciddi bir sistem geliştirdiklerini bildirdi.

Ticari hedef 6 milyar dolar
Robot Zirvesi

İZMİR (AA) - Türkiye ile ülkesi arasındaki ticaret hacminde hedeflerinin 6 milyar dolar olduğunu söyleyen Macaristan'ın Ankara Büyükelçisi olan Viktor Matis, bunun amaçla ciddi bir sistem geliştirdiklerini bildirdi.
İzmir Ticaret Odasında tarafından gerçekleştirilen "Macaristan Tanıtım Toplantısı"nda söz alan Matis, ülkesi ile Türkiye arasındaki iyi düzeyde bir siyasi iş birliği bulunduğunu dile getirdi.

İki ülke arasında stratejik bir güç birliği bulunduğunu vurgulayan Matis, İki ülke arasındaki mevcut ticaret hacminin 3 milyar dolar olduğunu, hedeflerinin ise bunu 6 dolara  milyara çıkarmak olduğunu dile getirdi.

Dost ülke Macaristan'dan gelen bir heyeti ağırlamaktan ötürü mutlu olduklarını dile getiren İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emre Kızılgüneşler ise Macar firmaların tüm ihtiyaçlarını AB ülkelerinden çok daha uygun  imkanlarla Türkiye'den karşılayabileceğini hatırlattı.

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2019, 17:41
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını