“Ticaret Savaşları, Brexit ve Çok Taraflı Ticaret Sisteminin Geleceği“ toplantısı yapıldı

Ticaret Bakanı olan Ruhsar Pekcan, hükümet olarak 2019 senesini dengelenme yılı olarak gördüklerini ve önümüzdeki dönemde de net ihracatın büyümeye katkısının süreceğini tahmin ettiklerini belirtti.

“Ticaret Savaşları, Brexit ve Çok Taraflı Ticaret Sisteminin Geleceği“ toplantısı yapıldı
Endüstrideara

İSTANBUL (AA) - Ticaret Bakanı olan Ruhsar Pekcan, hükümet olarak 2019 senesini dengelenme yılı olarak gördüklerini ve önümüzdeki dönemde de net ihracatın büyümeye katkısının süreceğini tahmin ettiklerini belirtti.

Pekcan, Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) Türkiye Milli Komitesi tarafındandüzenlenen  "Ticaret Savaşları, Brexit ve Çok Taraflı Ticaret Sisteminin Geleceği" konulu toplantıya katıldı.

Pekcan, toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin çok taraflı her girişimi desteklediğini ifade ederek, ICC ile yürütülecek tüm çalışmalara destek vereceklerini söyledi.

Türkiye'nin belli hedefleri olan dinamik bir ülke olduğuna dikkat çeken Pekcan, amaçlarının bir an evvle Türkiye'yi yüksek gelirli, müreffeh, kalkınmış ülkeler statüsüne taşımak.olduğunu söyled

Ruhsar Pekcan, küresel ekonominin gündemine taşınan ticaret savaşlarının söylem olmaktan çıkıp "yaralayan bir eylem" haline geldiğini aktardı.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2019, 12:36
YORUM EKLE

Enerji Zirvesi

Proses Zirvesi

Dergiler