banner1339
x

THY DİJİTAL SAĞLIK CÜZDANI İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLADI

THY, yolcularının sağlık dokümanları ile seyahat bilgilerinin entegrasyonunu sağlayabileceği dijital sağlık cüzdanı 'IATA Travel Pass' uygulamasında pilot çalışmalara başladı.

THY DİJİTAL SAĞLIK CÜZDANI İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLADI
Enerji Zirvesi

Türk Hava Yolları (THY), dijital sağlık cüzdanı 'IATA Travel Pass' uygulamasında pilot çalışma başlattı. THY, bu cüzdan ile yolcularının sağlık dokümanları ile seyahat bilgilerinin entegrasyonunu sağlayacak.

THY Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamaya göre, havacılık sektöründe olumsuz etkiler bırakan Covid-19 salgınına karşı küresel havacılık endüstrisince yeni tedbirler alınmaya devam ediliyor. 

SEYEHATLER KOLAYLAŞACAK

THY yolcuları uygulama üzerinde dijital pasaportlarını oluşturarak, test ve aşı sertifikalarını temin edebileceklerinin belirtildiği açıklamada, yolcuların böylece seyahat edecekleri rota için uçuşa kabul doğrulamasını rahatça yapabilecekleri ifade edildi. Açıklamada, yolcuların seyahatlerini kolaylaştırmak için test veya aşı sertifikalarını hava yolları ve ilgili ülke otoriteleriyle paylaşabilecekleri de aktarıldı.

Gerekli altyapı entegrasyonlarını tamamlamayı hedefleyen THY,  seyahat dokümanı kontrolünün tüm uçuş ağında da dijitalleştirmeyi planlıyor. (AA)
 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını