banner1322
x

TEMSA BELÇİKAYA OTOMOBİL İHRACATINA BAŞLADI

Temsa, İsveç’e yaptığı ilk elektrikli otobüs ihracatının ardından bu kez de Belçika'ya ilk parti teslimatını gerçekleştirdi.

TEMSA BELÇİKAYA OTOMOBİL İHRACATINA BAŞLADI
Robot Zirvesi

Temsa, Belçika'nın güneyinde yer alan Wallonie bölgesinin toplu taşıma şirketi "Operateur de transport de Wallonie"ya (OTW) 4 adetten oluşan ilk parti teslimatını gerçekleştirdi.
İki şirket arasında imzalanan sipariş sözleşmesine göre 2021 Nisan ayında 22 adetten oluşan ikinci parti teslimatı gerçekleştirilecek.
Temsa'nın kısa zamanda ciddi bir ihracat atağına kalktığını söyleyen Temsa Üst Yöneticisi (CEO) Tolga Kaan Doğancıoğlu, geçen günlerde İsveç’e, 6 adetten oluşan MD9 electriCITY araçlarını ihraç ettiklerini belirtti.  İlk elektrikli araç ihracatını İsveç'e yapmalarının çok anlamlı olduğunu ifade eden Doğancıoğlu, birkaç haftanın ardından ikinci ihracatı Belçika’ya yaptıkları için oldukça mutlu olduklarını söyledi.
Geleceği şekillendiren akıllı mobilite vizyonuyla daha iyi bir gelecek için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Doğancıoğlu, yaptıkları teslimatın aynı zamanda Benelüks ülkeleri (Belçika, Hollanda, Lüksemburg) nezdinde ciddi bir referans niteliği taşıdığını vurguladı.

TEMSA ARAÇLARI DÜNYANIN 66 ÜLKESİNDE YOLLARDA

Temsa'nın küresel pazarda daha fazla söz sahibi olacağı bir dönemin içinde olduklarına dikkat çeken Doğancıoğlu, Yüzde 100 Türk mühendisliği ile Adana'daki tesislerinde ürettikleri araçların dünyanın 66 ülkesinde yollarda olduğunu söyledi. Doğancıoğlu, Belçika pazarında Temsa'nın görünürlüğünü artırmanın ve marka bilinirliğini yukarı çekmenin, Benelüks pazarı açısından yeni fırsatlar doğuracağına inandıklarını da dile getirdi. 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını