banner1013
x

TEKSÜT İSO 500’DEKİ YERİNİ ALDI

Teksüt, İstanbul Sanayi Odası’nın açıkladığı Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşları (2020) sıralamasında 5 sıra yükselerek, 410’uncu sırada yer aldı.

TEKSÜT İSO 500’DEKİ YERİNİ ALDI
EndüstrideAra - Haber Detay

Geçtiğimiz yılın (2019) tablosunda 415’inci sırada bulunan Teksüt istikrarlı bir şekilde, pandemi döneminde de üretimi ve tedariki aksatmadan büyümeye devam etti. Teksüt A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Arda Aksaray, İSO verilerini değerlendirerek, 2020 yılının bilinmezliklere karşın oldukça hareketli geçtiğini belirterek üretimin bir ülke ekonomisi için ne kadar önemli olduğunun pandemi döneminde bir kez daha ortaya çıktığını söyledi. 

ÜRETMEYE VE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR 

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Teksüt A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Arda Aksaray, “Koronavirüs salgınıyla birlikte tesisimizde ekstra önlemler aldık, personelimizin sağlığını güvenceye aldık, süt ve süt ürünleriyle ilgili tedariği aksattırmadan devam ettirdik. İstanbul Avrupa, İstanbul Anadolu, Ankara, Bursa Bölge Müdürlükleri’nden sonra Ege ve Akdeniz bölgesindeki müşterilerine daha iyi hizmet sunabilmek amacıyla İzmir Bölge Müdürlüğü’nü devreye soktuk. 2021 yılında e-ticaret ve hızlı market teslimatı yapan perakende satış kanallarında büyümeye ve Teksüt lezzetine daha hızlı ulaşmak isteyenlere yeni alternatifler sunmaya odaklandık. İhracata ara vermedik. Yılmadan çalışarak zorlukları aşıyoruz. Ülkemizde dünya ile rekabet eden çok gelişmiş, yüksek standartlarda üretim yapan süt ve süt ürünleri sanayimiz var. Pandemi dönemi de aslında sektörün gücünü bize tekrar göstermiş oldu.” dedi. 

 

YORUM EKLE

Enerji Zirvesi

Dyson

Dergiler