banner1339
x

TEKNOSA’DAN ÜÇÜNCÜ ÇEYREKTE REKORLUK BÜYÜME

Teknosa, 2020 yılının üçüncü çeyreğinde kuruluşun ilk günün beri en yüksek çeyrek performansını yakalayarak yüzde 61 oranında büyüme gerçekleştirdi.

TEKNOSA’DAN ÜÇÜNCÜ ÇEYREKTE REKORLUK BÜYÜME
Robot Zirvesi

Sabancı Holding’in iştiraki olan Teknosa, dönüşüm programı çerçevesinde yatırımlarının sonuçlarını almaya devam ediyor. 2020 yılının üçüncü çeyrek sonuçlarını paylaşan Teknosa, kuruluşundan beri en yüksek çeyrek performansı yakalayarak yüzde 61 oranında büyüme gerçekleştirdi. 2019 yılının aynı dönemine göre yüzde 61 büyüme rakamına ulaşan Teknosa, 1,7 milyar TL ciroya ve 62,5 milyon TL kara ulaştı. E-ticaret hacmi ise yine bir önceki yıla göre yüzde 123 büyüme gösterdi. Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Teknosa Yönetim Kurulu Başkanı Barış Oran, “Yeni Neslin Teknosa’sı” vizyonuna göre değişime hızlı adapte olan müşteri odaklı yol haritamızda ilerlemeye devam ediyoruz. Bu sayede geçtiğimiz 20 yılın en iyi çeyrek performansına ulaştık. Pandemi sürecinde Teknosa olarak sağlıklı büyümemizi sürdürdük ve karlılık hedefimizi yakaladık” dedi.  

ÖNCÜ ÇÖZÜMLER HAZIRLIYORUZ 

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren bir diğer isim ise Teknosa Genel Müdürü Bülent Gürcan oldu. Dijital dönüşüm çerçevesinde Teknosa’nın önemli bir avantaj sağladığını belirten Gürcan, “Tüketicilerin talep ettiği ürünlere doğru zamanda hızlı ve kolay bir şekilde buluşturmak için birçok parametreyi takip ediyoruz. Müşteriler her zaman kesintisiz deneyim ve hızlı servis istiyor. Ayrıca özel önerilere de ilgi gösteriyor. Biz de bu beklentilere cevap verecek bir altyapı ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Online alışverişlerde 48 ilde aynı gün ve ertesi gün teslimat gerçekleştiriyoruz. ‘Araçta teslimat’ (Click & Drive) uygulaması da sektörde sadece Teknosa’da var. Online kanallarımızda müşterilerimize birebir deneyim sunmak için geliştirdiğimiz canlı destek (live-chat), whatsapp destek hizmetlerimizden sonra çok yakında sektörde ilk olarak video-chat hizmetini de başlatacağız. Teknoloji severler, mağazadaki uzman arkadaşlarımıza video üzerinden erişip, mağazaya gitmeden ürünleri deneyimleme ve detaylı bilgi alma imkanına sahip olacaklar. Önümüzdeki dönemde satın almadan ödeme seçeneklerine, teslimattan satış sonrası hizmetlere kadar her konuda öncü çözümler geliştirmek ve müşterilerimize en iyi deneyimi yaşatmak için çalışıyoruz. 20 yıldır olduğu gibi Türkiye’de teknolojinin güvenilir ve sevilen adresi olmayı sürdüreceğiz” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2020, 14:33
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını