banner1013
x

TEKNOSA’DAN E-TİCARET PAZARYERİ YATIRIMI

Teknosa, bünyesinde pazar yeri oluşturma konusunda yatırım yapılması ve üç yıllık dönemde pazaryeri yetkinliklerinin oluşturulması için çalışmalara başlanması kararı aldı.

TEKNOSA’DAN E-TİCARET PAZARYERİ YATIRIMI
EndüstrideAra4

Teknosa tarafından yapılan açıklamaya göre, şirket bünyesinde pazar yeri oluşturma konusunda yatırım yapılması kararı aldı.

Şirketten yapılan açıklamada, üç yıllık dönem içerisinde ana stratejik önceliklerden biri olarak, pazaryeri yetkinliklerinin oluşturulması için çalışmalara başlanmasına karar verildiği belirtildi. Açıklamada, pazar yerinin üçüncü kişi yatırımlarının teknosa.com üzerinden satış yapabilmesine imkan tanınacağı ifade edildi.

Teknosa'dan Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, elektronik perakendeciliğinde müşterilerinin karşısına daha güçlü ürün yelpazesiyle çıkmak, değişen müşteri ihtiyaçlarına en hızlı ve uygun şekilde cevap vermek ve hızlı büyüyen e-ticareti çoklu kanal stratejisinin odağına koyarak müşterilerine en iyi değeri sunma arzuları sonucu, Teknosa bünyesinde pazaryeri oluşturma konusunda yatırım yapılmasına karar verildiği belirtildi.

SEKTÖRDE PEK ÇOK İLK HAYATA GEÇİRİLECEK

Gelecek üç yıllık dönem içerisinde ana stratejik önceliklerinden biri olarak, Teknosa'nın güçlü perakendecilik kaslarını daha da ileriye taşıyacak şekilde pazaryeri yetkinliklerinin oluşturulması için çalışmalara başlanması Teknosa Yönetim Kurulu'nca 21.04.2021 tarihinde görüşülerek karara bağlandığının ifade edildiği açıklamada, üçüncü kişi satıcıların Teknosa müşterilerine teknosa.com üzerinden elektronik ürün satışı gerçekleştirmelerine imkan tanımak ve böylece Teknosa müşterilerinin ihtiyaçlarını en kapsamlı şekilde adreslemek üzere tasarlanan pazaryerinin Teknosa‘nın mağazacılık ve çevrimiçi kanallardaki mevcut güçlü yetkinliklerine de etkin bir şekilde entegre olacak ve sektörde pek çok ilki hayata geçireceği vurgulandı.

YORUM EKLE

Enerji Zirvesi

Dyson

Dergiler