Teknoloji ve dijitalleşme iş dünyasında devrim yaratacak

- TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski: - "Teknoloji ve dijitalleşme iş dünyasında devrim niteliğinde değişiklikler meydana getirecek. Bizim bugünü yaşayıp yarına hazır olmamız gerekiyor. Paranın bile dijitalleşmeye yöneldiği bu çağda gerek şirket, gerek sektör, gerek ülke olsun; değişime kafa yoranlar ayakta kalacak, yormayanlar ise yerinde sayacak" - "Önümüzdeki dönemde dijital teknolojileri iyi bilen ve bunların sağladığı risk ve fırsatları önceden tespit eden, proaktif davranarak problemleri çözen, ilişkileri yönetme ve eleştirel düşünme becerilerine sahip denetçilere ihtiyacımız artacak" - "İç Denetim Enstitüsü’nün yaptığı bir araştırma iç denetim departmanlarının yüzde 92’sinin büyük verilerle ilgili riskleri anladığını, ancak yüzde 26’sının hala büyük verileri denetlemediklerini gösteriyor"

Teknoloji ve dijitalleşme iş dünyasında devrim yaratacak
EndüstrideAra - Haber Detay

İSTANBUL (AA) - Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Başkanı olan Simone Kaslowski, teknolojinin ve dijitalleşmenin iş dünyasında devrim niteliğinde değişiklikleroluşturacağına dikkat çekerek, paranın bile dijitalleşmeye yöneldiği bu çağda gerek şirket, gerek sektör, gerek ülke olsun, değişime kafa yoranların ayakta kalacağını, yormayanların ise yerinde sayacağını söyledi.

Kaslowski, Türkiye İç Denetim Enstitüsü (TİDE) tarafından gerçekleştirilen Uluslararası 23. Türkiye İç Denetim Kongresi'nde yapmış olduğu konuşmada, 15-20 sene önce önce yapay zeka ve robotların sadece bilim kurgu filmlerinde yer alan olgularken, bugün dünyanın filmlerde dahi hayal edilemeyen bir yere doğru ilerlediğine dikkat çekti.

İnsan becerilerini hem tamamlayan, hem de arttıran yeni teknolojilerin firmalardaki hız, ölçek, kalite ve operasyonel verimliliği katlanarak artırdığına vurgu yapan Kaslowski, rekabetin bu denli hızlı değiştiği bir çağda bizi bugüne taşıyan şeylerin geleceğe taşımaya yetmeyebileceğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2019, 14:41
YORUM EKLE

Radyo

Proses Zirvesi

Dergiler