TEKNOFEST’TE TAKIMLARA 7 MİLYON LİRA MALZEME DESTEĞİ

Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nde (TEKNOFEST) ön eleme aşamasını geçen takımlara sağlanacak malzeme desteği 5 milyon liradan 7 milyon liranın üzerine çıkarıldı.

TEKNOFEST’TE TAKIMLARA 7 MİLYON LİRA MALZEME DESTEĞİ
Endüstrideara

TEKNOFEST’ten alınan bilgiye göre, binlerce gencin ilgiyle takip ettiği TEKNOFEST yarışmaları yoğun talep nedeniyle başvurular 15 Mart’a uzatılmıştı. 

Başvuru sayısı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 30 artış gösteren TEKNOFEST Teknoloji yarışmalarına ilkokul seviyesinden ortaokul, lise, üniversite, lisansüstü ve mezun seviyesine kadar nitelikli binlerce genç birbirinden farklı kategorilerde katılabilecek.

BU YARIŞMALAR İLK KEZ DÜZENLENECEK

Bu yıl 35 farklı yarışma gerçekleşecek olan TEKNOFEST, 2020'den farklı olarak Karma Sürü Simülasyon, İletişim Teknolojileri, Sağlıkta Yapay Zeka, Turizm Teknolojileri, Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri, Tarımsal İnsansız Kara Aracı, Sanayide Dijital Teknolojiler Yarışmaları ilk kez düzenlenecek.

Teknoloji ve bilim konusunda farkındalık oluşturmayı, Türkiye'nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen TEKNOFEST, gençlerin geleceğin teknolojileri üzerinde çalışmalarını desteklemek için roketten otonom sistemlere, tarımdan sualtı sistemlerine kadar teknolojinin her alanında yarışmalar düzenliyor. 

Gençlerin milli teknoloji üretme ve geliştirme konusunda ilgilerinin artırılması için bu yıl ön eleme aşamasını geçen takımlara sağlanacak malzeme desteği 5 milyon liradan 7 milyon liranın üzerine çıkarıldı. Dereceye girmeye hak kazanan takımlar ise  5 milyon liranın üzerinde ödülün sahibi olacak.

TEKNOFEST, İstanbul'da 21-26 Eylül'de gerçekleştirilecek.(AA)

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını