banner573
x

Tekirdağ'ın hedefi rekabetçi iller arasında ilk 4'de olmak

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) Genel Sekreteri olan Mahmut Şahin, 2019 senesinde rekabetçi iller arasında ilk 10'a giren Tekirdağ'ın bu sene ilk 4'e, 5'e girmesini beklediklerini belirtti.

Tekirdağ'ın hedefi rekabetçi iller arasında ilk 4'de olmak
EndüstriForum

TEKİRDAĞ (AA) - Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) Genel Sekreteri olan Mahmut Şahin, 2019 senesinde rekabetçi iller arasında ilk 10'a giren Tekirdağ'ın bu sene ilk 4'e, 5'e girmesini beklediklerini belirtti.

Şahin,konuyla ilgili olarak basın mensuplarına yapmış olduğu açıklamada, İstanbul Üniversitesi (İÜ) Şehir Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezince gerçekleştirilen çalışma kapsamında, çalışma hayatı, sanayileşme, altyapı, ekonomi, ulaşım ve nüfus yoğunluğu gibi verilerin ortalaması alındığında Tekirdağ'ın rekabetçi gücünü artıran iller arasında ilk 10'a girdiğini söyledi.

Kentin ilk 10'da yer almasının sevindirici olduğunui dile getiren Mahmut Şahin, "TBMM Başkanı'nın Tekirdağ'dan olması, yapılan çalışmaların son 1 senede artması, belediyelerin, valiliğin ve diğer paydaşların çalışmalara katkı sağlaması, hükümetimiz tarafından büyük projelerde ilimize öncelik verilmesi, Tekirdağ'ın rekabetçi gücünü artırmasına katkı sağladı."  şeklinde konuştu.

TRAKYAKA Genel Sekreteri Şahin, Tekirdağ'ın çok önemli bir konumda bulunduğunun altını çizerek, şöyle devam etti:

"Kanal İstanbul, 3'üncü havalimanı, Çanakkale Köprüsü ve diğer projelerin etrafımızda yapılması, bunların bazılarının gelecek yıllarda hayata geçecek olması ilimize katkı sağlıyor. Makroekonomik veriler açısında Trakya ve özellikle Tekirdağ'da sanayi ve OSB'lerin altyapılarının iyileştirilmesi, bunların ulaşım yollarıyla bağlantısının sağlanması, Asyaport, Ceyport, Ceynak limanlarının aktif olması gibi faktörlerden dolayı Tekirdağ, Türkiye'deki rekabetçi 10 il arasında yerini aldı. Bölgede devam eden projelerin tamamlanması, yeni çalışmalar, yeni kurulacak OSB'ler ve devam eden çalışmalar bittiğinde Tekirdağ'ın rekabetçi iller arasında ilk 4'e, 5'e gireceğine inanıyorum."

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2020, 11:44
YORUM EKLE

Enerji

Robot  Zirvesi

Dergiler
Partnerler