TEI'nin özgün motor projeleri Tayland'daki fuarda sahne aldı

Türkiye'nin milli katılım gösterdiği başkent Bangkok'taki Tayland Savunma ve Güvenlik Fuarı'nda, TEI-PD170 turbo dizel havacılık motoru başta olmak üzere özgün projeler sergilendi.

TEI'nin özgün motor projeleri Tayland'daki fuarda sahne aldı
EndüstrideAra - Haber Detay

ESKİŞEHİR (AA) - TUSAŞ Motor Sanayi AŞ (TEI), 18 Kasım tarihinde Tayland'ın başkenti Bangkok'ta başlayan "Savunma ve Güvenlik Fuarı"na katılım gösterdi.

TEI tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açılmaya göre, 68 ülkeden 15 bini aşkın katılımcının kayıt yaptırdığı ve bölgenin en önemli savunma sanayi fuarları arasında bulunan organizasyonda TEI de ykatılım gösterdi.

Türkiye'nin Bangkok Büyükelçisi olan Evren Dağdelen Akgün, Tayland Genelkurmay Başkanı Ponpipaat Benyasri, Malezya Genelkurmay Başkanı Zainal Abidin, Filipinler Genelkurmay Başkan Yardımcısı Erickson Gloria ve çok sayıda katılımcı TEI standına ziyarete bulunarak başta TEI-PD170 turbo dizel havacılık motoru olmak üzere özgün motor projelerine dair TEI Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmut Faruk Akşit'ten bilgi edindi.

Savunma Sanayii Başkanlığı ve sektör şirketleri tarafından "milli katılım" gösterilen ve Türkiye'den toplam 30 firmanın katıldığı fuar dün sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2019, 12:20
YORUM EKLE

Enerji Zirvesi

Proses Zirvesi

Dergiler