TCDD-TÜBİTAK Ar-Ge Çalıştayı yapıldı

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürü Ali İhsan Uygun, Milli sinyalizasyon ile milli elektrikli tren setleri  konularında çalışmalarımın devam ettiğini belirterek Türkiye'den artık marka çıkarmayı ve bunu da hem ülke gereksinimleri hem de dünyaya pazarlıyor olabilmeyi hedeflediklerini söyledi.

TCDD-TÜBİTAK Ar-Ge Çalıştayı yapıldı
Enerji Zirvesi

KOCAELİ (AA) - Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürü Ali İhsan Uygun, Milli sinyalizasyon ile milli elektrikli tren setleri  konularında çalışmalarımın devam ettiğini belirterek Türkiye'den artık marka çıkarmayı ve bunu da hem ülke gereksinimleri hem de dünyaya pazarlıyor olabilmeyi hedeflediklerini söyledi.

TÜBİTAK Gebze Yerleşkesi'nde bulunan TÜSSİDE Konferans Salonu'nda düzenlenen TCDD-TÜBİTAK Ar-Ge Çalıştayı'nda söz alan Uygun, Türkiye'de TCDD'nin köklü bir tarihi olduğuna değinerek, 1856 senesinde başlayan bir demir yolu hikayeleri olduğunu belirtti.

Kurumsal ve teknolojik açıdan öncü olmak amacıyla TÜBİTAK'ta olduklarını söyleyen Uygun, yapılan bu çalıştay sayesinde belirlenen konular üzerinde çalışma grupları oluşturacaklarını belirtti. 

Şu zamana kadar yeni açılan Yüksek Hızlı Tren (YHT) hatlarıyla Türkiye'nin nüfus açısından büyük bir bölümüne hizmet verdiklerini vurgulayan Uygun, yapımı süren yeni hatları hızla tamamlamaya çalıştıklarını anlattı.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2019, 11:50
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını