banner1322
x

TAT GIDA'YA 2 PROJEYLE AB'DEN AR-GE DESTEĞİ

Tat Gıda Genel Müdürü Evren Albaş: "Dünyamızın ve Türkiye’nin geleceği, tarım ve güvenilir gıda üretiminin devamlılığı için dijitalleşme ve gıda alanında inovasyonun önemine inanıyoruz"

TAT GIDA'YA 2 PROJEYLE AB'DEN AR-GE DESTEĞİ
Enerji Zirvesi

Tat Gıda, araştırma ve yenilikçilik alanlarındaki projeleri destekleme amacıyla Avrupa Birliği tarafından yürütülen, dünyanın en büyük sivil AR-GE programı Ufuk Avrupa (Horizon Europe) programı kapsamında, PV4Plants ve SolarHub projeleriyle AR-GE desteği almaya hak kazandı. 

“İKİ PROJEMİZ DESTEĞE LAYIK GÖRÜLDÜ”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Tat Gıda Genel Müdürü Evren Albaş, “Ürünlerimizi en üst seviyedeki gıda güvenliği ve kalite standartlarıyla hazırlıyoruz. Sektörde öncü olma vizyonumuzla yeni projelere imza atmaya devam ediyoruz. Dünyanın en büyük sivil AR-GE ve yenilik programı olan Ufuk Avrupa Programına çok değerli proje ortaklarımızla katılıyoruz. İki projemizin desteğe layık görülmesinden dolayı çok mutluyuz. Türkiye’de sektöründe lider ve globalde her geçen gün büyüyen bir şirket olarak, tarım ve gıdanın geleceğine yatırım yapmanın kritik bir öneme sahibiz. Dünyamızın ve ülkemizin geleceği, tarım ve güvenilir gıda üretiminin sürdürülebilirliği açısından tarımda dijitalleşme ve gıda alanında inovasyonun önemine inanıyoruz. Türkiye ve yurt dışından ilgili proje ortaklarımızla iş birliği içerisinde yöneteceğimiz PV4Plants ve SolarHub projelerinin başarılı sonuçlar üreteceğine eminim” dedi. (AA)


 
 

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2022, 15:21
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını