banner1322
x

Tarım ve Geleceği Çalıştayı yapıldı

Adana Valisi olan Mahmut Demirtaş, mühendisinden çiftçisine kadar tarım sektöründeki tüm insan kaynağının dijital tarım çağını okuyan ve özümseyen bireylere dönüştürülmesi gerektiğini söyledi.

Tarım ve Geleceği Çalıştayı yapıldı
Enerji Zirvesi

ADANA (AA) - Adana Valisi olan Mahmut Demirtaş, mühendisinden çiftçisine kadar tarım sektöründeki tüm insan kaynağının dijital tarım çağını okuyan ve özümseyen bireylere dönüştürülmesi gerektiğini söyledi.

Demirtaş, Adana Ziraat Odası tarafından gerçekleştirilen Tarım ve Geleceği Çalıştayı'nın açılışı sırasında yaptığı konuşmada, kent ihracatının yüzde 27'sinin gıda ve tarım sektörü kaynaklı olduğunu belirtti.

Dünyanın sayılı tarım ve gıda arz merkezlerinden birisi olan Adana'da, tarıma ilişkin vizyon projelere ve ciddi yatırımlara imza attıklarını dile getiren Demirtaş, "Özellikle Aşağı Seyhan ve Ceyhan Sulama Projesi'nden başlayarak, tüm projelerin açık sistemden kapalı basınçlı sulama sistemine dönüştürülmesiyle ilgili olarak gerekli çalışmaları yapıyoruz. Yedigöze sulama sahasının tamamlanmasıyla da 75 bin hektarlık alanı daha sulamaya açacak, sulanabilir tarım arazilerimizin oranını yüzde 86'lara ulaştıracağız." şeklinde konuştu.

Demirtaş, tarım, su ürünleri ve gıda ihtisas organize sanayi bölgeleriyle de kentte sektörün kümelenme yoluyla rekabet gücünün yükseleceğini ve ciddi istihdam artışı sağlanacağını aktardı.

Çoğunluğu, üretici ve sulama birliklerinden temsilciler ve akademisyenlerden meydana gelen katılımcıların çalışmalarını paylaştığı çalıştaydan çıkan sonuçlar, sonrasında raporlaştırılacak.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2019, 16:00
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını