Talas Belediyesinden çiftçiye 9 tonluk tohum desteği

Kayseri'nin Talas ilçesinde belediye başkanlığı, ilçedeki boş arazilerin tarıma kazandırılması maksadıyla çiftçilere 9 ton tohum desteği sundu.

Talas Belediyesinden çiftçiye 9 tonluk tohum desteği
Endüstrideara

KAYSERİ (AA) - Kayseri'nin Talas ilçesinde belediye başkanlığı, ilçedeki boş arazilerin tarıma kazandırılması maksadıyla çiftçilere 9 ton tohum desteği sundu.

Talas Belediye Başkanı olan Mustafa Yalçın, Başakpınar Mahallesi'nde gerçekleştirilen tohum dağıtım ve ekim töreninde yaptığı konuşmada, tarım ve hayvancılığın önemine vurgu yaptı.

Çiftçilik ve hayvancılıkla ilgili önemli hamleler yaptıklarını dile getiren Yalçın, şuöyle konuştu:

"Koronavirüs salgınında gördük ki toprakların artık daha iyi değerlendirilmesi gerekiyor. Bu süreçte kabak çekirdeğinden çok, kuru baklagiller ekiminin önemi de ortaya çıkmış oldu. Onun için de çiftçilerimizle toplantı yaptık ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'ekilmedik bir karış toprak kalmasın' düsturundan hareketle tohum desteği sağlayacağımızı ifade ettik. Bugün burada nohut, fasulye ve mercimekten oluşan 9 tonluk tohumu çiftçilerimize teslim edip, anıza direkt ekim makinesiyle ekimini yapıyoruz. Allah bereket versin."

İlçe Tarım Müdürü Murat Ürker de çiftçiye verdiği değerden ötürü Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın'a teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2020, 14:08
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını