SYS, CANİK İLE İHRACAT ŞAMPİYONU OLDU

Samsun Yurt Savunma(SYS), Türk savunma sanayisine değer kazandırdığı ihracat faaliyetleri ile ihracat şampiyonları arasındaki yerini aldı.

SYS, CANİK İLE İHRACAT ŞAMPİYONU OLDU
Endüstrideara

CANiK markasıyla, dünyanın önde gelen hafif silah üreticilerinden olan Samsun Yurt Savunma(SYS), Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği tarafından ihracat şampiyonu ilan edildi. Son 10 senede en fazla dış satım gerçekleştiren firmalara ödüllendirilirken, SYS de "Namlulu Silahlar Kategorisi"nde ihracat şampiyonluğunu elde etti.

"ŞAMPİYONLUK UNVANINI EKLEMEKTEN DOLAYI GURURLUYUZ"

Ödülü firma adına Yönetim Kurulu Üyesi Hakkı İsmet Aral, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, TİM (Türkiye İhracatçılar Meclisi) Başkanı İsmail Gülle ve SSİ (Savunma ve Sanayi İhracatçıları Birliği) Başkanı Naki Polat’tan aldı.

Aral, “Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği tarafından ihracat şampiyonu olarak ilan edilmek bizler için çok büyük bir gurur kaynağı. 23 senede elde ettiğimiz sayısız başarılar arasına ihracat şampiyonluğu unvanını da eklemekten gurur duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

"YENİ HEDEF PAZARLARIMIZ, YENİ ŞAMPİYONLUKLAR GETİRECEK"

Türk savunma sanayinin, üretimin beraberinde Ar-Ge ve inovasyondaki gücüyle de dünyanın dev endüstrilerinden çekinmediği açıkça gösterdiğini kaydeden Hakkı İsmet Aral, "CANiK markamızla senede yaklaşık 450 bin adet tabancaya ilaveten geliştirdiğimiz yüzde yüz yerli ve milli uçaksavarımız ile dünya endüstri devleri arasında Türkiye’yi temsil ediyoruz. Üretiminin yüzde 95’ini 68 ülkeye ihraç eden bir firma olarak kısa ve uzun süreli hedeflerimizle geleceğin yeni yol haritalarını belirleyerek faaliyetlerimizi devam ettiriyoruz. Geçen yıl tüm sektörler ve ihracatçılar arasında en hızlı büyüyen 3’üncü şirket olmayı başardık." dedi.

Aral, 2022'de yeni hedef pazarlarla mevcut konumlarını daha da yukarılara çıkarmak için tüm güçlerini sergileyeceklerini ifade ederek, "Aralık 2021 itibarıyla ihracatımızı, 2020’ye göre yüzde 50 arttırmış olduğumuzu gördük. Bu nedenle 2021 yılı ihracatımızla da yeni şampiyonluklar elde edeceğiz." şeklinde konuştu.

"125 MİLYON DOLARA ÇIKARMAYI HEDEFLİYORUZ"

Şirket olarak sürdürdükleri dış satım faaliyetleri ile Türk savunma piyasasının geleceğini şekillendirdiklerini dile getiren Aral, şöyle devam etti:

"Köklü tecrübemiz ve yenilikçi yüzümüzün bir yansıması olan gelişmiş Ar-Ge kültürümüz, şirketimize ihracat şampiyonluğu getirdi. İhracatımızı yeni hedef pazarlarımız ve inovatif ürünlerimizle sene sonunda 100 milyon dolar civarına ulaştırmayı, ön siparişleri alınan yerli ve milli uçaksavarımızla 2022’de bu rakamı 125 milyon dolar seviyesine çıkarmayı amaçlıyoruz. Başarılarımızla Türkiye’nin bayrağını dünyada dalgalandırmaktan çok büyük bir gurur duyuyoruz."

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını